НОВИНИ

На Банковій вважають, що українській міліції та прокуратурі не підходить грузинський шлях реформ

Радник президента Андрій Портнов вважає, що правоохоронній системі України не потрібно проводити люстрацію, використовуючи довід Грузії, а необхідно поступово впроваджувати нові стандарти.

Портнов в інтерв’ю газеті  «Коммерсант-Украина»  висловив сумнів, що українська правоохоронна система має взяти приклад з грузинських реформ та провести масштабну  кадрову ротацію.

«У нас вирішити цю проблему можна хіба що набравши співробітників міліції на Місяці, а співробітників прокуратури - на Марсі. Якщо серйозно - ну де нам знайти 200 тис. міліціонерів? Це утопія, що б не казали деякі опозиційні діячі! Ми вводимо нові стандарти і міняємо ситуацію еволюційним шляхом», - сказав він.

Читайте також: Україна – не Грузія: чому у нас не пішли і не підуть реформи

Разом з тим радник президента нагадав, що новий  Кримінально-процесуальний кодекс  значно покращив роботу правоохоронної системи. «Проблема ж не тільки в міліції чи прокуратурі - давайте подивимося на адвокатський корпус, який продовжує критикувати Кримінальний процесуальний кодекс, але в масі своїй не застосовує ті можливості, які йому цей кодекс надав! Те ж саме в міліції, яка іноді не застосовує норми КПК. Але як їх змусити це робити? Потрібно написати кодекс про порядок вивчення КПК? А на справді  кодекс тут ні при чому! Це питання ефективності роботи керівника правоохоронного органу та забезпечення елементарного порядку у підзвітному відомстві!», - сказав Портнов.

В той же час він відзначив, що новий законопроект про прокуратуру передбачає значне скорочення повноважень прокурорів, а також ліквідацію 122 спецпрокуратур.

Разом з тим Портнов відмовився спрогнозувати, скільки прокурорів буде звільнено унаслідок реформи.

«Вважаю неетичним робити такі прогнози. Закон у прикінцевих положеннях наказує генеральному прокурору оптимізувати структуру Генпрокуратури, а уряду та іншим органам влади - здійснити пов'язані з цим дії, наприклад, в частині бюджетного планування. Упевнений, що генпрокурор знайде правильне і мудре рішення, як провести оптимізацію і передислокувати сили, які залишаться після ліквідації загального нагляду, в інші інтелектуальні сфери в рамках повноважень прокуратури», - сказав Портнов.

На питання куди буде направлено майно та приміщення прокуратур, Портнов відповів:  «Мій досвід показує, що держава знайде, куди все це подіти. Держапарат постійно скорочують, а з приміщень при цьому ніхто нікуди не виїжджає».

Як повідомлялось, в Адміністрації президента завершили підготовку законопроект «Про прокуратуру» та готові направити його на експертизу до Венеціанської комісії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.