НОВИНИ

The Guardian: Представники ЛГБТ-спільнот мають найбільше прав в державах Латинської Америки

Автор видання The Guardian Еміне Сейнер проаналізувала законодавство країн світу у сфері прав сексуальних меншин.

Найбільш сприятливий правовий клімат для представників ЛГБТ-спільнот створюють країни південноамериканського регіону: «Частини Латинської Америки залишаються стандартом рівності у сфері ЛГБТ-прав. Аргентинський Закон “Про гендерну ідентичність” 2012 року узаконив зміну статі у сертифікатах про народження представників трансгендеру. У 2010 році Аргентина також легалізувала одностатеві шлюби, надаючи одностатевим парам ті ж самі права, які мають різностатеві пари, включно із можливістю усиновити дитину. Уругвай та Мексика також дозволяють одруження й усиновлення дітей такими парами, а минулого тижня Колумбія вперше офіційно визнала одностатевий союз».

Оглядач відзначає, що кількість країн, що легалізують гомосексуальні шлюби, продовжує зростати.  «Данія, Бразилія, Франція та Нова Зеландія – лише деякі з тих, хто приєднується до країн, які вже легалізували їх. Минулого місяця в США, де Барак Обама публічно підтримує одностатеві союзи, і де останні вже узаконено принаймні у кількох штатах, верховний суд скасував “Акт захисту шлюбу” (який не дозволяв федеративному уряду визнавати шлюби гомосексуальних пар). І, звісно ж, Англія та Уельс тепер мають “Акт про одруження одностатевих пар” 2012 року», – відзначає The Guardian.

Найменше прав представники ЛГБТ-спільнот отримують в близькосхідних державах: «В Ірані, де гомосексуальні зв’язки караються смертною карою, правова ситуація для ЛГБТ вже не може погіршитися… Звісно, стан прав людей із гомосексуальною орієнтацією не кращий у будь-якій іншій країні Близького Сходу»

Смертною карою, тортурами або ж ув’язненням гомосексуалізм загрожує і в країнах Африки: «…У Нігерії законодавство проти гомосексуалізму стають все більш драконівськими. Нещодавно тут було прийнято проект закону, який забороняє одностатеві шлюби, погрожуючи ув’язненням строком у 14 років… Політики в Уганді намагаються прийняти подібний законопроект, що прагне до покарання гомосексуальних зв’язків смертною карою; люди, яких визнаватимуть винними у гомосексуалізмі, засуджуватимуться до довічного ув’язнення разом із усіма – батьками, викладачами, лікарями – хто матиме підозри про їх орієнтацію, але не повідомить про неї». Загалом гомосексуалізм визнається нелегальним у 38 країнах Африки.  

The Guardian відзначає, що в Росії рівень насилля проти представників ЛГБТ-спільнот зростає: «Офіційна кількість атак гомофобів низька, але ЛГБТ-активісти заявляють, що причина цього – уникнення звітувань та приборкання цих атак поліцією, хоча, згідно з одним репортажем минулого року, серед близько 900 людей російської ЛГБТ-мережі більш ніж 15% зазнали фізичного насилля у період між листопадом 2011 та серпнем 2012 року». 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.