НОВИНИ

Арбузов чекає від Німеччини вагомого слова

Перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов під час зустрічі з міністром закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле заявив, що всі зусилля керівництва України спрямовані на підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Про це повідомили в Кабміні за підсумками зустрічі міністрів у Берліні 31 липня.

«Україна знаходиться на ключовому етапі свого шляху, яким повинен стати листопадовий саміт ЄС у Вільнюсі. Асоціація з Європейським Союзом - це наш цивілізаційний вибір. Сподіваємося на те, що Німеччина скаже своє вагоме слово на користь асоціації», - сказав Арбузов.

Він підкреслив, що сьогодні зусилля керівництва України спрямовані на виконання домовленостей саміту Україна-ЄС та рекомендацій Ради ЄС для забезпечення підписання Угоди.

Віце-прем'єр вказав, що серед основних пріоритетів української влади: удосконалення законів про вибори, реформа системи правосуддя та правоохоронних органів, боротьба з корупцією, покращення ділового клімату, виконання порядку денного асоціації.  «Прийнято низку антикорупційних законів, внесено зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів. Уряд послідовно працює над створенням комфортних умов для ведення бізнесу в Україні», - додав Арбузов.

Він вказав, що  Україна розглядає ФРН як важливого партнера, беручи до уваги вагому роль Берліна в ЄС.

У свою чергу міністр закордонних справ ФРН Гідо Вестервелле завив, що Німеччина стратегічно зацікавлена в європейському розвитку України.

«Була висловлена впевненість у результативності саміту Східного партнерства у Вільнюсі, визначальним результатом якого має стати підписання Угоди про асоціацію. У зв'язку з цим керівник зовнішньополітичного відомства ФРН позитивно оцінив зусилля уряду України, спрямовані на виконання критеріїв, необхідних для підписання Угоди», - повідомляє прес-служба Кабміну.

Як відомо,  раніше голова МЗС Німеччини Гідо Вестервелле заявляв, що  Берлін вкрай зацікавлений у тому, щоб Україна підписала з ЄС Угоду про асоціацію протягом поточного року, однак для цього Києву потрібно вирішити ряд проблем, пов'язаних із правосуддям. Він також вказав, що темпи зближення ЄС і України багато в чому будуть залежати від розвитку подій, пов'язаних з колишнім прем'єр-міністром Юлією Тимошенко.