НОВИНИ

Янукович виділив 900 тис. на книжки, картини і баян ХХІ сторіччя

Президент Віктор Янукович підписав розпорядження про виділення грантів молодим письменникам та майстрам мистецтва для реалізації творчих проектів. Про це повідомляє офіційний сайт президента.

Зокрема, 50 тис. грн. виділено “для створення та презентації подвійного компакт-диска «Українська музика XXI сторіччя для баяна» на базі Львівської обласної філармонії”.

38 тис. грн. піде на “створення проекту «Народний жіночий стрій Київщини» на базі Національної спілки майстрів народного мистецтва України”.

На базі цієї ж спілки буде освоєно гранти на проект із вишивки “Гетьманський килим” (40 тис. грн.) та проект із художньої обробки металу “Клейноди” (42 тис. грн).

Також три гранти буде освоєно на базі тернопільського ТОВ “Терно-граф” трьома молодими письменниками (усього 100 тис. грн.).

Найбільші суми грантів видані під проекти, що будуть реалізовані на базі державного підприємства «Творчо-виробничий та навчально-дослідний Центр розвитку сучасного мистецтва». Це — скульптурна композиція “Контрформи” (147,2 тис. грн.), серія живописних картин “Свято Івана Купала” (57 тис. грн.) та творення серії офортів на тканині «Українські релігійні міфи» (50,5 тис. грн.).

Чотири гранти видані на постановку різноманітних театральних проектів у різних театрах країни.

У цілому, згідно з розпорядженням, держава виділить 14 грантів на загальну суму 897 тис. 171 грн.

Як повідомлялось, згідно з розпорядженням Януковича, ґранти вже отримали письменники: Олена Герасимюк Миколаєнко – по 30 тис. грн. для  видання  збірок поезії «Глухота» та «Корекція зору», та Ігор Козаченко- 40 тис. грн.  для видання   роману «Чарівна казка».

Нагадаємо, 8 липня Янукович удвічі збільшив премію для молодих вчених.

Читайте також: Гранти не пахнуть