НОВИНИ

Захист вимагатиме скасування "газового вироку" Тимошенко у Верховному суді

Захист екс-прем'єра Юлії Тимошенко найближчим часом звернеться до Верховного суду України з вимогою переглянути і скасувати вирок у "газовій справі". Про це сьогодні на прес-конференції заявив захисник екс-прем’єра Сергій Власенко.

"Європейський суд з прав людини встановив, що суддя Кірєєв був упередженим суддею. Це означає, що з сьогоднішнього дня (з моменту набрання чинності рішення ЄСПЛ – Ред.) у захисту з'являються підстави для звернення до Верховного суду України з вимогою переглянути і скасувати політично мотивований вирок з газової справи", - сказав Власенко.

"Рішенням Євросуду установлено, що Тимошенко була ув'язнена не через поганий старий КПК, а через порушення статей старого КПК, а також через суддівське та прокурорське свавілля", - додав він.

Він підкреслив, що захист це зробить найближчим часом.

Нагадаємо, ЄСПЛ 30 квітня встановив порушення трьох пунктів ст. 5 (право на свободу і безпеку), а також ст. 18 (обмеження щодо прав) Конвенції з захисту прав і основних свобод людини у зв'язку з арештом Тимошенко у "газовій справі". Разом з тим ЄСПЛ більшістю голосів встановив, що порушення щодо ст. 3 (заборона на тортури) Конвенції не було.

Міністерство юстиції України ще у середині липня заявило, що Україна повністю виконала рішення ЄСПЛ у справі "Тимошенко проти України", оскільки прийняла новий Кримінально процесуальний кодекс, яким «передбачена абсолютно нова процедура обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою, його оскарження, зміна, перегляд та продовження терміну такого утримання, що відповідає вимогам Конвенції та практиці Європейського суду».

11 жовтня 2011 року Тимошенко було засуджено до 7 років позбавлення волі за перевищення влади під час укладення газових контрактів з Росією.