НОВИНИ

У Вікіпедії не відновлюють статті про бої УПА з нацистами

У мережевій енциклопедії Вікіпедія не відновлюють статті про бої вояків Української повстанської армії проти нацистів під час Другої світової війни. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Зокрема, статті «Бій біля села Городець», «Звільнення в’язнів із німецького концтабору Осада Креховецька», «Підрив лінії зв’язку Вінниця-Берлін» та ще низка текстів про воєнні операції проведені бійцями УПА проти нацистських окупантів стали кандидатами на вилучення в українській Вікіпедії у 2011 році. 

Поскаржилися на статті протягом одного дня одні й ті ж самі люди. Статті вилучили й дотепер дізнатися на цих сторінках, що розповідали про ті бої учасники подій, неможливо. Ні серед істориків, ні серед політиків, ні серед пересічних користувачів інтернету не знайшлося тих, хто б захотів поновити зміст або ж написати іншу статтю.  

В той же час, як пояснив Юрій Пероганич -  голова громадської організації «Вікімедія Україна», що займається промоцією Вікіпедії, статті про бої УПА були не видалені, а об'єднані в одну. «Відтак, інформація зі статей залишилася у Вікіпедії, просто об'єднана у одній статті», - написав Юрій Пероганич у коментарях до статті «Радіо Свобода».

Пероганич також вказав, що всього в українській Вікіпедії є 15 статей, які стосуються боїв УПА, в тому числі: 7 про бої УПА з німецькою армією‎ (7 Статей), 2 про бої УПА з польськими військами, 6 про бої УПА з радянськими військами.

Як відомо, вояки УПА під час Другої світової війни  провели, за різними даними, більше ніж 100 переможних боїв. Перший із них відбувся 7 лютого 1943 року: повстанці, розгромивши німецьку комендатуру в містечку Володимирець, що на Рівненщині, встановили там українську владу.