НОВИНИ

Патріарх Філарет сподівається на об'єднання українських православних церков

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет сподівається на об'єднання всіх українських православних ценрков. Про це глава УПЦ КП сказав під час молебню на Володимирській гірці з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі.

Філарет зазначив, що протягом кількох днів вся Україна святкує цю важливу дату, й у святкуванні ювілею є одна характерна риса — це те, що держава і церква святкують разом.

Інша важлива риса, за словами Філарета, полягає в тому, що всі християнські церкви також святкують 1025-річчя Хрещення Київської Русі разом.

“Але вчора тут був звершений молебень для чиновників і державних діячів, а сьогодні Київський патріархат звершує молебень для українського народу й української інтелігенції, і в цьому наша особливість”, - сказав Філарет.

«Хоч сьогодні наші церкви роз’єднані, але ми твердо віримо, що не далекий той час, коли всі православні церкви об’єднаються в одну українську Помісну православну церкву”, - додав він.

Філарет також зазначив, що 27 липня під час виступу на Урочистій Академії, присвяченій 1025-річчю Хрещення Русі, президент Віктор Янукович закликав православних до єднання, що є дуже важливим.

За словами Філарета, Янукович наголосив на тому, що не допустить втручання іноземних центрів не лише у внутрішні справи України, а й у церкву, що також є дуже важливим.

Відповідаючи на запитання журналістів з приводу відсутності охорони, Філарент зазначив: “Я все життя своє ходжу без охорони, покладаю надію на Бога, а не на охорону. Ми йдемо до людей. І хіба нас від людей треба охороняти? Не від людей. Тому охорона не потрібна”, - сказав Філарет.

Читайте також: На Хрещатику «похвалились Христом» під пиво, горілку і карти

Нагадаємо, 27 липня на Володимирській гірці відбувся молебень за участі президентів України, Росії, Молдови та Сербії на Володимирській гірці. Молебень провів глава Російської православної церкви Кіріл разом із главою Української православної церкви Московського патріархату Митрополитом Володимиром.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.