НОВИНИ

У мінкультури відхрестились від цензури в Мистецькому Арсеналі

Міністерство культури та інші владні структури не причетні до ситуації, яка склалася з роботою художника Володимира Кузнєцова на виставці «Велике і Величне» у Мистецькому Арсеналі. Про це йдеться у повідомленні міністерства.

«Конфлікт у Мистецькому Арсеналі напередодні відкриття виставки «Велике і Величне» має суто творчий характер. Він виник через розбіжності між поданим напередодні ескізом та реальним твором, виконаним художником на стіні в одному із залів Мистецького Арсеналу. Інформація щодо втручання або впливу влади на формування експозиції є неправдивою», - йдеться  у повідомленні.

 У той же час гендректор "Мистецького Арсеналу" Наталія Заболотна заявила, що  зафарбувати розпис Володимира Кузнєцова «було важким та неоднозначним рішенням».

«Зафарбувати розпис Володимира Кузнецова на стіні Мистецького Арсеналу було важким і неоднозначним рішенням з точки зору сучасного мистецтва і боротьби за свободу творчого вислову", - йдеться у заяві Заболотної

Вона вказала, що прийняла таке рішення своїм завданням як керівника боротися за розвиток Мистецького Арсеналу як всеукраїнського міждисциплінарного культурного центру. «З цією думкою і тиском відповідальності, що лягає на мої плечі, я прийняла таке рішення. Сподіваюся, що ви його зможете зрозуміти, навіть якщо не зможете прийняти. Прошу вибачення в усіх, кого це рішення образило", - пояснила гендиректор "Мистецького Арсеналу".

Нагадаємо, заступник гендиректора Мистецького Арсеналу Олександр Соловйов написав заяву про звільнення через зняття роботи Володимира Кузнєцова "Коліївщина: Страшний суд"

Проти вчинку Заболотної виступила редакція журналу "Art Ukraine". Шеф редактор журналу Катерина Стукалова теж написала заяву про звільнення.

"Редакція "Art Ukraine" вважає неприпустимим акт цензури, який стався сьогодні в Мистецькому Арсеналі в ході підготовки виставки "Великого І Величного", - йдеться у заяві редакції видання, засновницею якого є Наталія Заболотна.

 Виставка "Велике і величне"  у Мистецькому Арсеналі приурочена до 1025-річчя Хрещення Київської Русі і проходить за підтримки президента України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.