НОВИНИ

Роботу ще одного художника зняли з виставки в Мистецькому Арсеналі

Український художник Василь Цаголов підтвердив, що його картину "Коктейль Молотова" зняли з виставки "Велике і Величне", що проходить у музейному комплексі "Мистецький Арсенал" до 1025-річчя хрещення Русі.

"Мою картину зняли і нічого не пояснили. Я вам хочу сказати, що вже й не хлопчик, щоб ходити і щось з'ясовувати", - сказав Цаголов у коментарі УП.

Художник просить не піднімати з цієї ситуації додаткового шуму, хоча зізнається, що це вперше його роботу зняли з виставки.  

 "Чорний піар, коли хтось постраждав, який підставляє нормальних людей, маю на увазі Соловйова (куратора "Мистецького Арсеналу", який написав заяву про звільнення- ред.) і інших – мені не приємний", - сказав він..

На запитання, чи вбачає Цаголов у подіях, які відбуваються у Арсеналі цензуру, художник відповів: "Ну а як це ще можна назвати?".

"Просто не треба було виставляти цю картину. Якщо така ситуація, могли б просто музейні картини повиставляти, або тематичні, як колись на 8 Березня, або 23 лютого", - додав Цаголов.

Художник ствердив, що не ставив собі за завдання в епатажі  картиною.

"Це іронія протестів, картина для олігархів - голозадий з "коктейлем молотова", мовляв, що йому там світить?", - сказав Цаголов.

Нагадаємо,   художник Володимир Кузнєцов заявив, що його робота "Коліївщина: Страшний суд" була заборонена до показу на виставці у Мистецькому Арсеналі.

Заступник гендиректора Мистецького Арсеналу Олександр Соловйов та  шеф-редактор журналу Art Ukraine"Катерина Стукалова написали заяви про звільнення через зняття роботи Володимира Кузнєцова, назвавши це актом цензури.

Гендректор "Мистецького Арсеналу" Наталія Заболотна заявила, що  зафарбувати розпис Володимира Кузнєцова «було важким та неоднозначним рішенням».

Міністерство культури заявило про непричетність до ситуації, яка склалася з роботою   Кузнєцова на виставці  у Мистецькому Арсеналі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.