НОВИНИ

Комітет ООН засудив політичні переслідування у Києві та Душанбе

Комітет ООН з прав людини піддав критиці «політично мотивовані» переслідування в Україні і Таджикистані, заявивши, що ці дві пострадянські республіки мають забезпечити неупередженість суддів. Про це йдеться у доповіді, опублікованій 25 липня.

18 незалежних експертів Комітету з прав людини ООН у своїй доповіді заявили, що незважаючи на заходи щодо реформи судової системи в Україні, "судді як і раніше залишаються вразливими до зовнішнього тиску", 

"Комітет висловлює стурбованість у зв'язку із заявами про політично мотивовані переслідування обраних політиків, таких як колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко", - йдеться у документі

Комітет також закликав офіційний Київ вдатися до заходів проти розпалювання ненависті щодо меншин, особливо ромів, свідків Єгови і кримських татар.

На переконання комітету ООН, українська влада повинна боротися з громадською стигматизацією гомосексуалістів, бісексуалів і транссексуалів і переглянути проекти двох законів щодо пропаганди гомосексуалізму.

Що стосується Таджикистану, комітет звернув увагу на політично мотивоване переслідування опозиційних політичних лідерів з метою їх усунення від участі в майбутніх виборах. Зокрема, комітет висловив занепокоєння через арешт опозиційного політика Зайда Саїдова.

«У цьому відношенні викликають особливу стурбованість повідомлення про довільне затримання Зайда Саїдова, лідера нової політичної партії "Новий Таджикистан", і завіси секретності, навколо його справи до початку судового розгляду», - йдеться в доповіді комітету.

Як відомо, міжнародна організація Amnesty International заявляє, що у 57 країнах світу є політичні в’язні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.