НОВИНИ

Історик: Путін надає перевагу тиранії перед хаосом

Причини, що викликають критику Путіна на Заході, в російському суспільстві сприяють популярності авторитарного лідера. Про пише історик Крістофер Рід в аналітичній статті у журналі The Atlantic.

«Він не збирався ставати творінням олігархів, які натомість були змушені підкоритися його вимогам, або покинути Росію… Стиль Путіна був дійсно авторитарним, але розглядати олігархів як тих, хто потерпає від порушення прав людини, можна хіба з натяжкою», – наголошує автор.

«Іншими елементами його популярності було досягнення впевненішої міжнародної позиції, яка показує незалежність Росії перед обличчям американської та західної опозиції… і порівняно успішна економічна політика, яка бачила період зростання, падіння рівня безробіття та збільшення заробітної плати, що іноді досягалося втручанням держави в економіку, включно з ренаціоналізацією заводів і галузей промисловості», – зазначає Рід.

Реакція міжнародної спільноти на дії Путіна різнилася від сприйняття його політики населенням РФ: «Очевидно, ці дії не здобули популярності на Заході, оскільки вони скорочували західний вплив на теренах країни, обмежували можливості бізнесу та, ймовірно, відроджували привидів радянської доби. Реакція російського населення, на відміну від його олігархів та інтелектуалів, була сприятливішою, незважаючи на певний спад, рейтинги Путіна у суспільних опитуваннях залишаються дуже високими».

«Часто говорять про те, що модель управління такою країною як Росія передбачає сильний центр – інакше виникає хаос. З іншого боку, якщо центр сильний, виникає тиранія. Росія в цілому надає перевагу другому варіанту перед першим. І навіть незважаючи на це, Путін – не тиран. В Росії існує багато свобод, всупереч очевидним недолікам її демократії. Одна з найважливіших рис, якої не вистачає для уникнення цього замкненого кола – справжнє верховенство права. Росія ніколи не насолоджувалася цим привілеєм. Певний час здавалося, що Путін займається його побудовою, та, тривожним чином, цей проект було зупинено. Тим не менше, авторитаризм має на меті будівництво життєздатної держави, не лише з радянського щебеню, але й із розчину центрального авторитету та економічної кризи, викликаної політикою Єльцина», – резюмує Рід.

Як повідомлялось, 41% росіян вважають Путіна "ідеальним правителем". Про це свідчать дані опитування "Левада-центру", проведеного в червні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.