НОВИНИ

Любомир Гузар закликав до щирості у святкуванні Хрещення Русі

Колишній голова Українського греко-католицької церкви кардинал Любомир (Гузар) закликає зробити святкування 1025-річчя Хрещення Русі «справжнім поверненням» до засад християнства. Про це Гузар написав у своїй колонці на «Українській правді».

«Тисяча двадцять п’ять років – це не кругла дата, тому не зовсім зрозуміло, чому саме її вибрано для відзначення Хрещення. Дехто критикує цей вибір, вважаючи, що він має політичний підтекст. Однак, попри все, це відзначення може стати справжнім святкуванням, якщо серйозно поставимося до слів із "Символу віри": "… ісповідую одне хрещення на відпущення гріхів", актуальне як тисяча років тому, так і сьогодні», - написав Гузар.

Він вказав, що в Україні  є  багато різного роду зловживань, з якими борються «помножуючи закони, створюючи нові комісії та вживаючи інші подібні заходи». «Проте все це безуспішно, бо робимо це без переконання, без щирого бажання виправити суспільні  негаразди.  Запропоноване державне святкування чітко показує, як ми підходимо до проблем нашого суспільного життя. Заходи, які робимо, є зовнішніми за своєю суттю», - відзначає Гузар.

На його переконання, те, що відбувається в законодавчій, виконавчій і судовій гілках влади, а також у сфері економіки та освіти, відсутність контакту між владою і населенням – усе породжує зневіру.

Кардинал Любомир вважає, що такий стан речей можна виправити, зокрема, якщо  "зробити  святкування 1025-річчя справжнім поверненням до тисячолітньої традиції".

«Найкращим способом відсвяткувати тисячоліття християнства в Україні – це старатися в усіх проявах особистого, родинного, громадського, суспільного життя поводитися відповідно до засад Христової науки.  Щоденна, щира, правдива християнська поведінка на усіх рівнях і в усіх проявах суспільного життя – це найкращий і, властиво, єдиний спосіб успішно святкувати подію Хрещення Русі-України», - підсумував Гузар.

Як відомо, святкування 1025-річчя Хрещення Русі в Києві коштуватиме приблизно в 20-30 млн грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.