НОВИНИ

У Росії місцева влада та аграрії приховують факти спалахів африканської чуми

У Росії голови господарств спільно з керівниками місцевих органів самоврядування приховують на початковому етапі факти виникнення осередків епідемії африканської чуми свиней (АЧС). Про це віце-прем'єр-міністр РФ Аркадій Дворкович на нараді доповів Дм ітрію Мєдвєдєву.

«У Мінсільгоспі діє постійна комісія, яка опікується цим питанням. Проте практика роботи цього року засвідчила, що дії регіональної та місцевих влад неефективний і недостатньо скоординований. У господарств спільно з керівниками місцевих органів самоврядування, а часто і з окремими посадовими особами регіонів, є стимули приховувати на початковому етапі факти виникнення вогнищ захворювань», - сказав Дворкович.

За його словами, це робиться для того, щоб продати продукцію і відстрочити момент знищення поголів'я свиней.

Дворкович підкреслив, що це призводить до тяжких наслідків, фактично - до розповсюдження цього захворюванння на великі ареали ураження, і надалі до значно складніших дій з ліквідації наслідків таких захворювань.

Віце-прем'єр РФ нагадав, що в Росії передбачена кримінальна відповідальність за такі дії, але на практиці вона фактично не застосовується.

«Вони (керівники господарств – Ред..) просто не притягуються до відповідальності за відповідні дії», - сказав Дворкович, і запропонував у період карантинів вводити централізоване управління на територіях, де зафіксовано спалах африканської чуми.

«З федерального рівня організовувати роботу із забезпечення дії карантину і ліквідації наслідків. Фактично не давати можливості регіонам відтерміновувати введення карантинних заходів, застосовувати заходи прямої дії з федерального рівня у початковий момент», - сказав він.

Як повідомлялось, у червні Державна ветеринарна і фітосанітарна служба України заборонила ввіз із Білорусі свиней та їхнього м'яса у зв’язку з виявленою африканською чумою свиней на території Гродненської області.

Нагадаємо, у Росії з початку року зафіксовано 52 осередки африканської чуми свиней (АЧС).
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.