НОВИНИ

Суд арештував організатора врадіївської ходи на 10 діб

Шевченківський райсуд Києва арештував на 10 днів за порушення порядку проведення акцій організатора врадіївської ходи та протесту на Майдані Незалежності Василя Любареця. Про це розповів один із координаторів акції Володимир Іванов.

Активіст пояснив, що суд розглядав другу справу проти Любареця з а статтею 185-1 КУпАП  - порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, після того – як за першою його виправдали.  

"Проти організатора Василя Любареця склали два протоколи (19 і 20 липня - ред.) за організацію незаконної акції на Майдані Незалежності. За першим - його виправдали, адже у протоколі, складеному міліціонерами, були вказані громадські організації, до яких Любарець не мав відношення. Розглянувши другий протокол суд ухвалив арештувати Любареця за 10 діб", - сказав він.

Любарець оголосив голодування. Кілька активістів, які його підтримували, також приєдналися до цієї акції.

Його адвокати подаватимуть апеляцію.

Іванов також повідомив, що він координуватиме акцію на Майдані, допоки Любарець перебуватиме під вартою. "Я перехопив цей прапор і нестиму його, поки мене не затримують. Я був співкоординатором цієї ходи. Організовував піший хід із Полтави", - сказав він.

Як відомо, 18 липня мітингувальники врадієвської ходи встановили намети на Майдані Незалежності й оголосили про початок безстрокової акції протесту. Активісти  заявили, що мають намір залишатися на Майдані поки не будуть виконані їхні вимоги –  відставка міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та покарання міліціонерів, які вчинили злочини проти учасників акції або членів їх сімей.

Ввечері мітинг розігнали міліціонери на підставі рішення Київського міського адміністративного суду про заборону зборів на Майдані до 31 липня.

Кількох активістів затримали. Проти них порушили адміністративні справи. За рішенням суду вони були оштрафовані.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.