НОВИНИ

Португальські історики видали книжку про Голодомор в Україні

У Лісабоні презентували збірку наукових статей португальських істориків «Голодомор (1933-1933) - невідома українська трагедія» («Holodomor - A desconhecida tragédia ucraniana (1932—1933)»). Про це повідомляє прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

За інформацією Спілки українців у Португалії, ідея видання виникла після проведення «Днів української культури та історії у Лісабонському університеті» 2009 року, під час яких відбулася наукова конференція присвячена Голодомору 1932-33 років в Україні.

«Ця збірка - результат плідної співпраці, з одного боку, громадської організації Спілки українців у Португалії з Посольством України (до президенства Януковича, який фактично заперечив характер геноциду проти українців у Голодоморі), та провідного ВУЗу Португалії - Лісабонського університету з Асоціацією іберо-слов’янських мов та португальських істориків, з іншого», - йдеться у повідомленні.

Раніше внаслідок активної діяльності українців в Португалії у п’яти містах країни, муніципальні ради визнали Голодомор 1932-1933 років актом геноциду проти українського народу.

Як повідомлялось, у червні у США вийшла в світ художня книжка відомого американського історика українського походження Олександра Мотиля «Солодкий сніг» («Sweet Snow») про Голодомор в Україні 1932—1933 років.

Нагадаємо, що цього року відзначають 80-і роковини Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні.  Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору, створений у 2010 році, вже розпочав підготовку до проведення пам’ятних заходів 23 листопада.