НОВИНИ

Глави МЗС країн Східного партнерства обговорюють майбутній успіх саміту у Вільнюсі

У Брюсселі 22 липня відбудеться під час засідання Ради ЄС з питань закордонних справ, глави МЗС країн Східного партнерства обговорять майбутнього саміту у Вільнюсі. Про це повідомив міністр закордонних справ Литви, що головує в Раді ЄС, Лінас Лінкявічюс.

"Сьогодні у нас буде можливість обговорити питання майбутнього саміту, що дуже важливо, оскільки раніше ми обговорювали це між собою. Ми маємо намір заохочувати їх, щоб до саміту було досягнуто більше результатів, щоб цей захід був успішним", - повідомив Лінкевічюс.

Очікується, що в засіданні візьмуть участь міністри закордонних справ України, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Молдови та Білорусі.

Як повідомлялось, у червні за підсумками засідання Ради ЄС з питань закордонних справ представник Євросоюзу з питань зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон заявила, що Брюссель сподівається на великий успіх саміту Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді.

Нагадаємо, перед засіданням міністрів закордонних справ країн ЄС у Люксембурзі міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що заплановане підписання угоди про асоціацію між ЄС і Україною в листопаді у Вільнюсі опинилося під загрозою.

Представники країн-членів Євросоюзу вже багато разів попереджали, що угода про асоціацію може бути не підписана цього року через неготовність України. Посадовці  ЄС в офіційних заявах висловлюють сподівання, що це все-таки буде можливе.

Раніше єврокомісар із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле вважає, що Вільнюський саміт Східного партнерства стане місцем підписання угоди про асоціацію з Україною та парафування угод з іншими партнерами, зокрема Молдовою. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.