НОВИНИ

Спецслужби Німеччини визнали, що допомагали США шпигувати за громадянами в інтернеті

Глави німецьких Федеральної розвідувальної служби (BND) і Федеральної служби захисту конституції (BfV) визнали, що їх відомства "тестували" американські шпигунські програми, повідомляє видання Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Глави німецьких спецслужб відреагували на публікацію німецього журналу  Spiegel, підтвердивши, що їх відомства отримували програму XKeyscore від АНБ, тестували і застосовували її у деяких випадках. При цьому вони спростували повідомлення про масштабність співпраці з АНБ.

Глава BfV Ганс-Георг Масен запевнив, що його підлеглі у співпраці з АНБ "не виходять за рамки своїх законних повноважень". У свою чергу, глава BND Герхард Шиндлер заявив, що минулого року було всього два випадки передачі АНБ персональної інформації про інтернет-активність німецьких громадян.

Програма XKeyscore призначена не для збору даних про комунікації інтернет-користувачів, а для компактної систематизації вже наявної інформації, зазначає видання. Вона робить це таким чином, що агентам спецслужб досить просто дізнатися, які пошукові запити вводив той чи інший користувач.

Як відомо, наприкінці минулого тижня німецький журнал Spiegel повідомив, що BND і BfV мають у своєму розпорядженні програмне забезпечення для електронної розвідки під назвою XKeyScore, ключовим завданням якого є "розширення можливостей для підтримки Агентства національної безпеки (АНБ) США в рамках спільної боротьби з тероризмом". 

Нагадаємо, у червні 30-річний аналітик американської розвідки Едвард Сноуден передав ЗМІ матеріали з яких слідувало, що американські спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.

Крім того, Сноуден надав німецькому виданню Spiegel документ, з якого слідувало, що американські спецслужби прослуховували офіси Європейського Союзу. Члени ЄС звернулися до США з вимогою надати пояснення щодо цих повідомлень.

Представник офісу директора нацрозвідки США заявив, що його країна готова обговорити таку інформацію.