НОВИНИ

Патріарх Кіріл пояснив, що кінець світу прийде із Заходу

Патріарх Московський і всєя Русі Кіріл бачить у визнанні західними державами одностатевих шлюбів передвістя кінця світу. Про це Кіріл заявив після служби в Казанському соборі на Червоній площі в Москві.

"Останнім часом ми зіштовхуємося з величезними спокусами, коли у низці країн вибір на користь гріха затверджується і виправдовується законом, а ті, хто, вступають по совісті, борються з такими, нав'язаними меншістю, законами, піддаються репресіям. Це дуже небезпечний апокаліптичний симптом, і ми повинні робити все для того, щоб на просторах Святої Русі гріх ніколи не затверджувався законом держави, тому що це означає, що народ вступає на шлях самознищення", - сказав Кіріл.

За його словами, сьогодні колосальні сили спрямовані на те, "щоб переконати всіх нас у тому, що єдиною цінністю є свобода вибору, і ніхто не має права зазіхати на цю цінність, навіть коли людина вибирає зло, навіть коли людина вибирає соціально небезпечну поведінку, - якщо тільки не порушуються норми цивільного закону".

Однак, зауважив патріарх Кіріл, не секрет, "як легко обійти всі ці норми".

"Ми знаємо, що ніякий, навіть найдосконаліший, закон не може викорінити злочинності, корупції, зла, неправди, конфронтації, - їх може викорінити тільки людина, яка зробила вільний вибір на користь добра", - переконаний предстоятель РПЦ.

Як повідомлялось, раніше Кіріл запевняв, що фемінізм небезпечне явище, оскільки його адепти ігнорують головне призначення жінки - бути дружиною і матір'ю.

Нагадаємо, також Кіріл закликав священиків відмовитися від дорогих машин, щоб не провокувати негативну суспільну дискусію і не дискредитувати духовенство. Проте пояснив, що сам "як особа, що охороняється" не може відмовитися від дорогих машин "з державного гаража особливого призначення".

До цього Кіріл заявляв, що розмови про невідповідність сучасної церкви своїй місії, недоліки священиків і їх машини відвертають увагу людини від "хреста Господнього".

Проте глава синодального відділу із взаємин РПЦ і суспільства протоієрей Всєволод Чаплін вважає, що священнослужителі не повинні соромитися приймати дорогі подарунки, оскільки люди висловлюють цим свою любов.

Читайте також: Церква проти уряду: англікани й католики засуджують легалізацію одностатевих шлюбів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.