НОВИНИ

Amnesty International: Українці втомились від безкарності міліції, що масово порушує права людини

Експерт міжнародної правозахисної організації Amnesty International В’ячеслав Бортник вважає, що кількість скарг щодо злочинів міліції в Україні збільшується через безкарність правоохоронців. Про це він сказав у коментарі Голосу Америки.

«Amnesty International  спостерігає зростання кількості скарг та заяв в організацію через порушення прав людини в Україні. До нас надходить дуже багато скарг стосовно тортур та жорстокого поводження у тюрмах та міліцейських дільницях. Ми намагаємося доносити більшість цих скарг до української влади.  Також надходять скарги на корупцію в міліції», - сказав Бортник.

На його думку, причиною збільшення скарг українців на міліцію є те, що правоохоронці уникають покарань. «Я думаю, що головна причина - це безкарність. Оскільки більшість скарг на міліцію не розглядається або ж розглядаються неналежно, це надсилає сигнал українській міліції, що вони можуть безкарно робити, що завгодно», - сказав Бортник.

На запитання про ймовірне впровадження законопроектів, які посилять покарання для учасників бунтів,  представник організації відповів: «Amnesty International вважає, що для української влади було б правильно просувати законодавство, яке б припинило безкарність міліції, ніж посилювати відповідальність та покарання для тих людей, які протестують проти насилля з боку міліції, тортур та жорстокого поводження. Українська влада має усі можливості, аби просунутися в цьому напрямку. Прийнятий минулого року Кримінально-процесуальний кодекс дозволяє, дає легальні підстави для того, щоб усі скарги стосовно тортур, жорстокого поводження з боку міліції були розслідувані. Український уряд має скористатися цією можливістю та діяти вже зараз».

Як писав Тиждень.ua, згідно з даними МВС, за останні десять років за перевищення влади або службових повноважень засудили 642 міліціонерів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.