НОВИНИ

Перун простояв на Десятинці у Києві менше доби

У ніч на 21 липня на Старокиївській горі в Києві знесли дерев’яну статую-ідола язичницького божества Перуна, встановлену в переддень.

Місцеві жителі розповіли, що о 3-й годині ночі  приїхали представники служби благоустрою і "беркути" та за 20 хвилин прибрали статую.

Шестиметрового дубового Перуна встановили на Старокиївській горі 20 липня.

Більш як 200 старовірів супроводжували статую до Десятинки з  Видубичів, звідки за легендою, був скинутий у Дніпро ідол Перуна при хрещенні Русі.

Спочатку ідол Перуна не дозволяли встановити співробітники міліції, вимагаючи організаторів акції надати дозвіл управління благоустрою міста на його встановлення. Однак, незважаючи на претензії правоохоронців, Перун був встановлений.

Статуя Перуна являла собою діда воїнів, одягненогов шолом, з Соколом і Симарглом, який його оберігає. Внизу були зображені 9 козаків-характерників, які символізували «Перунову рать». Створив образ львівський скульптор Антон Лубій.

 

Як відомо, статуя  Перуна з’явилась  біля Національного музею історії України на День Незалежності у 2009 році. Однак 1 листопада 2012 року його спиляли і вивезли.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.