НОВИНИ

У Криму представник Меджилісу вимагає покарати депутата-комуніста за пропаганду сталінізму

Депутат кримського парламенту, заступник голови меджлісу кримськотатарського народу Ремзі Ільясов вимагає від прокуратури автономії з притягнути до відповідальності людей, які займалися пропагандою сталінізму у Сімферополі в День скорботи та вшанування пам'яті жертв Другої світової війни 22 червня.

Зокрема, йдеться про депутата Верховної Ради від Компартії Сергія Топалова.

Ільясов у своїй заяві до прокурора Криму В'ячеслава Павлова зазначив, що пропаганда сталінізму є неприпустимою й протизаконною, оскільки Україна визнала злочини диктатора проти людства.

22 червня Сергій Топалов накинувся на міліціонера, який вимагав від комуністів прибрати портрет радянського вождя Йосипа Сталіна, що його комуністи разом з плакатом із написом "Слава великому Сталіну!" принесли на офіціальну церемонію покладання квітів, присвячену скорботній даті.

Конфлікт почався після того, як міліціонери спробували самотужки прибрати портрет. У результаті намальований Сталін простояв поряд з почесною вартою до кінця церемонії, у якій взяли участь керівники автономії.

Меджліс систематично виступає проти пропаганди сталінізму, оскільки більше 42% кримських татар загинули під час депортації 1944 року, яку здійснили за наказом Сталіна.

Читайте також Сталін: генсек бандитів, крадіїв та нікчем

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.