НОВИНИ

Активісти заявляють, що Контрактову площу у Києві планують перетворити на велику парковку

Контрактову площу перетворять на величезну парковку, а пам’ятник Сагайдачному перенесуть, оскільки він заважає забудовнику Гостиного двору. Про це заявили учасники круглого столу, присвяченого «розсекреченому проекту реконструкції Гостиного двору на столичному Подолі», - повідомляють «Комментарии».

За словами активістів, на отримання доступу до матеріалів проекту вони витратили майже півтора роки, причому домогтися цього вони змогли лише через суд. Вони запевняють, що забудовник Гостиного двору буде реконструйовувати всю прилеглу територія, а її функціональне призначення змінять.

Зокрема, проектом передбачено появу 340 паркомісць на прилеглій території для обслуговування потреб торгового центру (за наявною інформацією, забудовник уже не приховує, що будує зовсім не культурний центр, як заявлялося раніше). Також проектом пропонується перенести пам’ятник Гетьману Сагайдачному, який стоїть на початку вулиці його ж імені.

«Забудовники Гостиного двору не бачать пам’ятник Сагайдачному на його місці. Він їм заважає, тому що з вулиці Сагайдачного не буде видно вхід у торговий центр, – пояснив представник ініціативи «Збережи старий Київ» Ігор Луценко. – Тому вони пропонують місту його перенести на кілька метрів праворуч або ліворуч. Сергій Целовальник це схвалив».

При цьому пам’ятник Петру Могилі, який планується встановити на площі, стоятиме серед машин. Крім того, не зовсім зрозуміла і доля пам’ятника Григорію Сковороді та розташованого за ним скверу: у проекті він позначений як місце «для залучення інвестицій». Що це означає, в проекті не уточнюється. Активісти не виключають, що там може з’явитися друга черга торгового центру.

Загалом же аналіз документів, за словами експертів, свідчить про очевидний непрофесіоналізм виконавців та низьку якість проекту, а також про численні порушення законодавства в галузі містобудування та охорони пам’яток.

Також експерти відзначають, що ТОВ «Проектні системи ЛТД», які спланували Гостиний двір як об’єкт найвищої, 5 категорії складності (оскільки будівля стоїть на тунелі метро), не має ліцензії на проектування таких споруд.

Висота Гостиного двору збільшиться щонайменше на 4 метри.

Нагадаємо, у вересні 2012 року Київрада передала "Укрреставрації" земельну ділянку 1,02 га під будинком Гостинного двору на Подолі для його реконструкції під торгово-офісний центр із паркінгом.

Окружний адмінсуд Києва відмовив "Громадянській позиції" у позові про скасування рішення Київської міської ради , також суд відхилив клопотання захисників Гостиного двору в Києві про припинення будівельних робіт до завершення судового процесу.

З минулого року навколо Гостинного двору у Києві триває протистояння між місцевою владою та активістами, які намагаються захистити об'єкт від забудови.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.