НОВИНИ

МОЗ: Україні не вистачає 22 тисяч лікарів

З 2006 року в Україні не вистачає лікарів, станом на 2013 рік цей показник досяг 21,9 тис. вакансій. Про це повідомив на брифінгу директор Департаменту роботи з персоналом, освіти та науки Міністерства охорони здоров'я Микола Осійчук.

При цьому він звернув увагу на те, що на сьогодні в галузі працює близько 50 тис. осіб пенсійного і глибокопенсійного віку, які, за словами Осійчука, надзвичайно досвідчені і компетентні лікарі.

Питома вага працюючих лікарів-пенсіонерів протягом останніх п'яти років збільшилась з 22,9% до 24,7%, відзначив він.

Хоча Осійчук назвав кадрову ситуацію в країні у сфері охорони здоров'я в останні роки сталою, проте зазначив, що “будь-які коливання з пенсійним, наприклад, законодавством чи ще з чимось іншим можуть вплинути на забезпеченість медперсоналом”.

Він додав, що минулого року вдалося вперше переломити ситуацію з дефіцитом лікарів та молодших спеціалістів.

“З 2006 року і до 2011 року дефіцит лікарів практично зростав – з 18 тис. до 22,7 тис. Сьогодні в нас зменшився дефіцит – 21,9 тис.”, - запевнив представник міністерства.

Забезпеченість лікарями у 2012 році, які безпосередньо надають медичну допомогу, становить 27,3 на 10 тис. населення, тоді як цей показник у більшості країн ЄС – 33.

Щодо укомплектованості по спеціальностях, то найкраща ситуація в стоматології - більше 100%, дерматологів – 91%.

“Ми маємо не дуже добру ситуацію з паталогоанатомами, онкологами, фтізіатрами, сімейними лікарями. Сімейними лікарями йде комплектування практично з коліс, бо йде реформа”, – зазначив Осійчук.

У 2013 році працевлаштовано до закладів охорони здоров'я комунальної та державної форм власності 4,2 тис. випускників вишів (практично 100% від загального випуску, які готувались за державним замовленням).

У сільську місцевість направлено на роботу 2,2 тис., або 50% випускників. За даними МОЗ, на посади сімейних лікарів працевлаштовано більш як 1,6 тис. осіб.

Як повідомлялось, пенсійного чи передпенсійного віку досягли 48% українських лікарів.
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.