НОВИНИ

У Лутковської засумнівалися у розладах психіки активістки із Запоріжжя

Омбудсмен Валерія Лутковська перевіряє обґрунтованість примусового психіатричного лікування за рішенням суду активістки Раїси Радченко в Запоріжжі, а також інформацію про тиск місцевої влади на її близьких. Про це повідомила прес-служба омбудсмена.

Згідно з повідомленням,15 липня було ухвелене рішення про направлення у Запоріжжя комісії в складі представників секретаріату омбудсмена для всебічного вивчення ситуації й ознайомлення з усіма матеріалами.

17 липня члени виїзної комісії зустрілися з Радченко, її дочкою й онуком, а також з керівництвом міської й обласної прокуратури, органів внутрішніх справ, головним психіатром департаменту охорони здоров'я Запорізької обласної державної адміністрації, а також з мешканцями будинку, у якому проживає сім'я Радченків.

Заступник керівника секретаріату омбудсмена Олена Смірнова підкреслила, що під час особистого спілкування активістка поводилася адекватно.

Крім того, співробітники міліції пояснили своє звернення про неналежні умови життя 5-річного онука Радченко  до служби у справах неповнолітніх неадекватною, на їх думку, поведінкою жінки під час примусової госпіталізації її матері.

Винні міліціонери притягнуті до дисциплінарної відповідальності за неналежне виконання службових обов'язків.

Зі слів члена виїзної комісії - експерта в сфері психіатрії - обґрунтованість примусового психіатричного огляду й госпіталізації активістки викликає сумнів.

З метою з'ясування всіх обставин справи зібрані матеріали після опрацювання будуть пердані в Генпрокуратуру, Міністерство охорони здоров'я, Міністерство внутрішніх справ.

Зі слів Смірнової, провадження в справі активістки Радченко перебуває на особистому контролі Лутковської, омбудсмен має намір особисто бути присутньою під час розгляду апеляції на рішення суду про примусову госпіталізацію жінки.

Як відомо, за даними депутата Ради від фракції "Удар" Валентина Наливайченка, на дочку активістки чинився тиск з боку місцевої влади з погрозами позбавити її батьківських прав.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International в Україні вважає за необхідне, щоб Радченко додатково обстежили за межами Запорізької області для забезпечення об'єктивності діагнозу.

Нагадаємо, 12 липня Радченко силоміць доставили у психіатричну лікарню. Під час її примусової госпіталізації легкі тілесні ушкодження отримала донька та 5-річний онук активістки.

15 липня Комунарський районний суд Запоріжжя, без незалежної експертизи, засудив громадську активістку, голову одного з ОСББ міста, до примусового лікування у психіатричній лікарні.

Запорізька активістка конфліктувала з банками та кав’ярнями, які розташовані у будинку, де вона – голова ОСББ. Жінка звертала увагу міліції на порушення громадського спокою з боку кафе та будівельних норм банком. Наявність порушень документально підтверджені прокуратурою та органами будівельного контролю. Адвокат активістки Марина Захарова надала суду документи-листування Радченко зі владою, десяток грамот за кращі виступи на конференціях з питань ЖКГ, притомність Радченко підтвердила і лікар-терапевт, яка знає її близько 10 років, сусіди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.