НОВИНИ

Франція не підтримає приєднання України до ПДЧ

Ющенко і Буш думають, що їм вдасться переконати Париж.

Франція не підтримає приєднання України та Грузії до Плану дій щодо членства в НАТО.

Про це міністр закордонних справ Франції Франсуа Фійон заявив в інтерв’ю радіо Франс Інтер, повідомляє "Рейтер"."Франція не дасть зеленого світла на приєднання України та Грузії (до ПДЧ)", - сказав він.

За словами Фійона, Франція не бажає приєднання України та Грузії до ПДЧ, оскільки проти цього налаштована Росія: "Ми виступаємо проти приєднання України на Грузії до ПДЧ в НАТО, оскільки, на нашу думку, це є неправильною відповіддю на баланс сил в Європі, зокрема, між Росією і Європою. Ми хочемо провести з цього питання діалог з Росією".

"Завтра, на саміті НАТО в Бухаресті, президент Франції зробить з цього приводу заяву", - додав він. Як відомо, 2-4 квітня на саміті країн-членів НАТО у Бухаресті розглядатиметься питання про приєднання України та Грузії до ПДЧ в Альянсі.

А президент Ющенко впевнений, що в останні дні вдасться переконати держави, які ще сумніваються, підтримати Україну в приєднанні до ПДЧ. "Маю хороше ангажування про те, що позиції наших друзів по ЄС дуже важливими будуть для рішення. Думаю, що нам вдасться схилити в останні дні ті позиції тих держав, які мають ще можливість більш детального визначення по цій темі", - сказав Ющенко.

Тим часом Джордж Буш каже, що переконав і Францію, і Німеччину: "Ми працювали з усіма державами НАТО, щоб одержати позитивний результат. Бо я повністю переконаний, що членство в НАТО для України і Грузії в інтересах нашої організації, - сказав він на прес-конференції в Києві, відповідаючи на питання, чи переконали США Німеччину і Францію підтримати приєднання України до ПДЧ, - "Я особисто говорив з кількома лідерами, держсекретар Райс говорила, пан Гедлі говорив зі своїми візаві".

"ТИЖДЕНЬ": Можна припустити, що торг французів з американцями продовжується. Цікаво, що вони хочуть від США в обмін на згоду про приєднання України до ПДЧ?

 

Теги