НОВИНИ

Правозахисники побачили у справі Сноудена "очевидні вуха спецслужб" Росії

Опитані "Голосом Америки" експерти зійшлися на думці, що в справі Сноудена все виразніше проглядається рука російських спецслужб.

Експерти вказали на дивний склад учасників прес-конференції Едварда Сноудена у Шеремєтьєво. Зокрема, серед них були правозахисники, які тісно контактують з російською владою, як от Ольга Костіна - довірена особа Владіміра Путіна на останніх президентських виборах. Крім того, там був відомий політолог, депутат Держдуми від партії «Єдина Росія» В'ячеслав Ніконов.

«Вже одне це означає, що тут справа не правозахисна, а значною мірою політична», - вважає екс-член президентської Ради з прав людини Дмітрій Орєшкін.

У свою чергу керівник асоціації Агора, член комісії Ради з прав людини при президенті РФ зі свободи інформації Павєл Чіков зауважив, що за останній тиждень імідж Сноудена як правдошукача і викривача масових порушень громадянських свобод з боку уряду США став серйозно псуватися «через очевидні вуха російських спецслужб, які починають проглядатися в цій справі».

Сноуден став «активом російських спецслужб, який може бути використаний з мінімальним урахуванням його особистих інтересів», вважає Чіков.

З ним згоден і Орєшкін, який вважає, що в Росії Сноуден буде постійно перебувати "під ковпаком" спецслужб.

Нагадаємо, Сноуден попросив Росію про тимчасовий притулок.

Раніше президент РФ Владімір Путін заявляв, що Сноуден може отримати в РФ притулок лише за умови, що він не буде своїми діями завдавати шкоди інтересам США.

Раніше низка країн Латинської Америки, зокрема Венесуела, Болівія та Нікарагуа, заявили, що готові надати притулок колишньому агенту ЦРУ Сноудену. Рішення цих країн підтримала й Куба.

Згодом представник Держдепартаменту США заявила, що надання будь-якою країною притулку або документів Сноудену автоматично призведе до погіршення відносин зі Сполученими Штатами.

Журналіст газети «The Guardian» Глен Грінвальд, який першим опублікував «одкровення» Сноудена вважає, що у екс-агента ЦРУ є «достатньо інформації для того, щоб заподіяти американському уряду найбільшої шкоди в історії США».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.