НОВИНИ

Перспектива вступу до ЄС може сприяти відновленню територіальної цілісності Грузії

Міжнародні аналітики та дипломати вважають, що чітка перспектива членства Грузії в ЄС могла б стимулювати реінтеграцію Абхазії та Південної Осетії. Про це йдеться у статті EUobserver.

На конференції під назвою Європейський шлях Грузії, що пройшла у Батумі, дипломат ЄС Гуннар Віганд заявив, що майбутня політична та економічна асоціація Євросоюзу із Грузією повинна охоплювати Абхазію та Південну Осетію; щоб завоювати «серця та розум» місцевого населення, потрібно розширити перспективи пільг. 

Ідею підтримала заступник грузинського міністра з питань реінтеграції Кеті Ціхелашвілі. Вона вважає, що Угода про асоціацію «надає впевненість для здійснення сміливих кроків, що покладуть край ізоляції цих регіонів».

Аналітик фундації The Atlantic Council, Забіна Фрайзер, висловила припущення, що ефективною для подолання грузинського територіального конфлікту може стати стратегія, використана ЄС у випадку Сербії та Косово, а саме – надання постійної допомоги у вирішенні «повсякденних проблем».

Однак, у випадку з Грузією, як зазначає EUobserver, ситуація ускладнюється впливом Росії. Відносини Грузії та РФ протягом останнього року поліпшилися, та все ж плани останньої щодо абхазьких та осетинських територій навряд чи зазнають значних змін.

Модель, застосована у випадку із Сербією та Косово, також полягає у відкритті перспективи майбутнього членства в ЄС. Для Грузії, включно з Абхазією та Осетією, такої перспективи поки що не існує. Наразі навіть Угода про асоціацію з Союзом не є підписаною, відзначає EUobserver. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.