НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Політолог: Литвин зробив все, щоб посилити в українців "комплекс Ющенка"

Українці бояться робити ставку на нові політичні сили. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив політолог Віктор Небоженко.

«Українці вже наїлися пустих альтернатив і після Ющенка дуже бояться політичної зради. Вони «заробили» собі певний «комплекс Ющенка». Бояться робити ставки на нові політичні сили, щоб раптом знову не з’явився новий Ющенко», – заявив експерт, коментуючи перспективи діяльності так званих «третіх політичних сил» в Україні.

На думку експерта, поява перспективи для нових партій можлива лише після розпаду великих «монополістів»: «Нашої України», «Батьківщини» тощо.

Водночас, коментуючи перспективи Народної партії Володимира Литвина Небоженко зазначає, що бажання керівництва політсили її відновити пов’язано з президентськими виборами.

«Думаю, він (Литвин. – Ред.) вирішив повернутися у велику політику. Думав, що буде головою Ради, помагатиме президенту осмислювати долю України, а виявилося це роблять інші. Він став рядовим членом більшості, що для колишнього спікера дуже образливо. А отже, це (відновлення партії. – Ред.) свідчить про те, що він збирається бути кандидатом в президенти, а потім успішно продати віртуальний електорат до одного з реальних кандидатів. Це дуже старовинна схема, характерна для політичного життя часів Кучми», – вважає Небоженко.

«Не варто розраховувати на те, що вона підніметься... Україна звісно потребує всякого рівня "народних" партій, але він (Литвин. - Ред.), на жаль, зробив все для того, щоб це ім’я було дискредитоване», – додав експерт.

Нагадаємо, заступник голови Народної партії, народний депутат від Партії регіонів Сергій Гриневецький заявив, що народний депутат Володимир Литвин вирішив відновити діяльність НП, яку він очолює з 2004 року. В керівництві партії розглядають три варіанти розвитку політичного проекту – від злиття з однією із провладних парламентських партій до саморозпуску. Самостійне продовження політичної діяльності, стверджують в НП, неможливе у зв'язку з відсутністю у партії засобів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.