НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: партія Литвина перетворилася на порожню "валізу без ручки"

Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко вважає, що Народна партія Володимира Литвина не має серйозних політичних перспектив. Про це він заявив в коментарі Тиждень.ua.

За словами Фесенка, повідомлення заступника голови Народної партії Сергія Гриневецького про наміри Литвина відновити партію свідчить про те, що вона перебуває у глибокій кризі.

«На мій погляд, особливих перспектив у цієї партії немає. Вона ще декілька років тому опинилися на узбіччі, на маргінесі політичних процесів України. Впали рейтинги і очевидно, що партія не зможе сама подолати виборчий бар’єр, тому ключові фігури партії (Литвин і Гриневецький) пішли по округах, а інші – за партійним списком Партії регіонів. Це було напівоб’єднання. На повноцінне Литвин не наважився», – відзначив Фесенко, припустивши, що, можливо, керівник партії керувався тим, що «політика – мінлива і ситуація може змінитися, зокрема після президентських виборів».

Нині ж, як зауважує політолог, у партії Литвина виникли фінансові проблеми.

«Головна проблема – це відсутність фінансування і чіткої перспективи. На мій погляд, партія в найближчій перспективі немає серйозних шансів підняти рейтинг. Я не бачу чинників. Партія провалилася в нинішнє протистояння між владою і опозицією. Розраховувати, що може стати "третьою силою", - шансів нема. Зараз дуже контрастна українська політика. А Литвина і Гриневецького сприймаються, як союзників влади. А тому ні про яку автономію не йдеться», – зазначив Фесенко.

Щодо можливості тепер об’єднатися з Партією регіонів, то Фесенко вважає, що це запізно.

«Шанс на об’єднання з регіоналами вже втрачено. Треба було це робити до парламентських виборів, а після – навіщо об’єднуватися, що це дасть. Можливо й регіонали погодяться, але ціна питання буде вже зовсім інша, ніж раніше», – додав він.

Експерт припускає, що партію можуть продати або окремі бізнесмени погодяться спонсорувати її.

«Сама постановка питання – продати партію, це непряме визнання того, що зараз керівники партії сприймають її як валізу без ручки: і нести важко, і кинути не хочеться... Сумніваюся, що зараз буде багато бажаючих її купити. Втім, навіть у такому випалку, це не відродить партію. Вона просто залишиться, як і багато інших партій, таких як соціалісти, СДПУ (о), ПСПУ Вітренко, факторами української політичної історії. І боюсь, що майбутнього вже немає», – вважає політолог.

Нагадаємо, за словами заступника голови Народної партії, народного депутата від Партії регіонів Сергія Гриневецького, народний депутат Володимир Литвин вирішив відновити діяльність НП, яку він очолює з 2004 року. В керівництві партії розглядають три варіанти розвитку політичного проекту – від злиття з однією із провладних парламентських партій до саморозпуску. Самостійне продовження політичної діяльності, стверджують в НП, неможливе у зв'язку з відсутністю у партії фінансування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.