НОВИНИ

У Великобританії палата лордів схвалила одностатеві шлюби

У Великій Британії верхня палата парламенту схвалила законопроект про легалізацію одностатевих шлюбів у Англії та Уельсі. Відповідне рішення прийняли 15 липня, повідомляє Daily Telegraph

Законопроект направлять до нижньої палати парламенту,  де буде остаточно доопрацьований з урахуванням запропонованих  поправок.

Як очікується,  перешкод на шляху до остаточного прийняття документу не буде, оскільки раніше палата громад вже схвалила його переважною більшістю голосів.  

Як відомо, законопроект дозволить одностатевим парам поєднуватися шлюбом як на цивільних, так і на релігійних церемоніях.

У разі ухвалення закон не буде діяти на території Шотландії та Північної Ірландії.

Зараз у Великобританії гомосексуальні пари у громадянському союзі мають ті ж права і обов'язки (в тому числі щодо усиновлення дітей), що й гетеросексуальні шлюби.

Голова Англіканської спільноти, архієпископ Кентерберійський Джастін Уелбі засудив урядовий законопроект про введення одностатевих шлюбів для Англії та Уельсу. "Для Англіканської церкви шлюб завжди буде означати союз чоловіка і жінки", - заявив Уелбі.  

Раніше з подібною позицією виступили англійські католики. Єпископ Портсмута Філіп Іган ще в лютому висловлював побоювання, що новий закон стане причиною "величезного морального тиску" на католиків, які працюють у сферах охорони здоров'я, соціальної допомоги та освіти.

Читайте також: Церква проти уряду: англікани й католики засуджують плани легалізації одностатевих шлюбів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.