НОВИНИ

Євросуд почав розгляд другої скарги Тимошенко

Європейський суд з прав людини розпочав розглядати другу скаргу Юлії Тимошенко щодо «газової справи». Про це повідомляє сайт суду.

«Європейський суд з прав людини довів до відома уряду України заяву Тимошенко проти України № 2 (№ 65656/12) і запропонував йому надати свої зауваження щодо поданих скарг. Це друга заява, подана колишньої прем'єр-міністром України пані Юлією Тимошенко. Воно стосується переважно її кримінального переслідування у зв'язку з укладенням договору купівлі-продажу природного газу », йдеться у повідомленні.

Як відомо, у травні 2013 Євросуд задовольнив першу скаргу Тимошенко на незаконний арешт, щоправда не знайшовши ознак тортур щодо неї.

Друга заява, подана 10 серпня 2011 року, стосується питань справедливості кримінального провадження.

Зокрема, спираючись на положення статті 6 §§ 1, 3 (b) та (c) (право на справедливий суд),  Тимошенко скаржиться на труднощі, з якими їй довелося зіткнутися, захищаючи свою справу в національних судах, та ставить під сумнів незалежність і неупередженість судів.

Вона також ставить під сумнів якість положень Кримінального Кодексу України, які було застосовано в її справі, й стверджує про порушення статті 7 (ніякого покарання без закону) у зв’язку з цим. Крім того, спираючись на статтю 18 (межі застосування обмежень прав), вона заявляє, що кримінальна справа проти неї була політично мотивованою.

Тимошенко також подала низку скарг за статтею 3 (заборона катування або нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження або покарання) та/або статтею 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя).

Так, вона заявляє про розповсюдження в Інтернеті та на багатьох регіональних телеканалах відеозапису, зробленого в лікарні, де вона перебуває з 9 травня 2012 року, на якому вона зображена у своїй палаті та під час проходження медичних процедур. Крім того, вона скаржиться, що ще принаймні три відеозаписи з її зображенням було розміщено на офіційній Інтернет-сторінці Державної пенітенціарної служби України, а також, що аудіо-запис її розмови зі своїм чоловіком було оприлюднено в мережі Інтернет.

Крім того, Тимошенко скаржиться, що починаючи з 5 серпня 2011 року вона була позбавлена будь-якої можливості спілкуватися із засобами масової інформації та зовнішнім світом, що негативно вплинуло на її політичне життя, йдеться в повідомленні суду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.