НОВИНИ

Під головним управлінням столичної міліції мітингують 70 активістів. 40 міліціонерів їх слухають

Біля Головного управління МВС у Києві відбувається мітинг проти свавілля працівників правоохоронних органів.

У мітинзі беруть участь близько 70 представників ВО «Свобода» та «Батьківщини», а також активісти Коаліції учасників Помаранчевої революції.

Лідер КУПР Сергій Мельниченко зазначив, що міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко має конкретизувати свою заяву про організацію акції біля Святошинського райвідділу міліції політичними провокаторами.

«Якщо він має на увазі нас, то це не відповідає дійсності, це є наклеп... Нас цікавить передусім те, щоб не було публічних переслідувань і не було порушено кримінальних справ та не притягалися до відповідальності активісти, які брали участь у заході минулої суботи», – сказав Мельниченко.

Він пояснив, що сам конфлікт був спровокований працівниками Святошинського райуправління міліції.

«Це моя особиста думка і думка інших активістів, оскільки застосування сльозогінного газу і заклики до штурму спровоковані саме працівниками міліції», – зазначив Мельниченко.

Наразі мітинг відбувається без порушень правопорядку.

Охорону правопорядку здійснюють близько 40 співробітників міліції та бійців спецпідрозділу «Беркут».

Як повідомлялось, ввечері 13 липня біля Святошинського райвідділку міліції у Києві знову зібралися люди для обговорення подальшого плану дій у зв’язку з наміром МВС покарати винних у штурмі 12 липня. Правоохоронці закликали їх утриматися від штурму будівлі.

Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко закликав громадян не піддаватися на "провокації активістів".

Нагадаємо, у Києві міліціонер на ринку "Шлях", що у Святошинському районі, побив активістку Коаліції учасників помаранчевої революції, дівчину забрала швидка.

Згодом, за словами лідера КУПРу Сергія Мельниченка, працівники ринку зібралися біля Святошинського райвідділку міліції. Вони намагалися потрапити до будівлі, однак правоохоронці застосували сльозогінний газ та силою відтіснили протестувальників.

Виступаючи перед активістами, начальник київської міліції заявив, що голову Святошинського райвідділку відсторонено від виконання службових обов'язків. Крім того, він пообіцяв не порушувати кримінальну справу проти протестувальників за руйнування паркану.

Тим часом у райадміністрації Святошинського району заявили, що ринок "Шлях" не має жодних дозволів для роботи.

Начальник ГУ МВС Києва Валерій Коряк заявив, що міліція притягне до відповідальності активістів, які напали на правоохоронців біля Святошинського райвідділу в Києві 12 липня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.