НОВИНИ

Європейський експерт: суперечка навколо Волинської трагедії не зашкодить євроінтеграції України

Суперечки навколо Волинської трагедії не перешкоджають ані польсько-українським відносинам, ані вступу України до ЄС. Таку думку висловила експерт ЄС у справах зовнішньої політики та громадянського суспільства Катаржина Пісарська у інтерв’ю з представниками польського видання Rzeczpospolitа.

Ухвала Резолюції щодо Волинської трагедії парламентом Польщі, на думку Пісарської, могла б мати відчутний вплив, якби йшлося про суспільні настрої в західних регіонах України. Проте, навіть це, згідно з твердженням експерта, є малоймовірним.

«Західна Україна розуміє, що Польща є найбільшим союзником України та прибічником її вступу до Європейського Союзу. Ухвала спровокує певну відповідь, однак, потрібно пам’ятати, що ця частина країни є найбільш проєвропейською», - сказала Пісарська.

Водночас вона вважає, що відсутність президента Януковича на вшануванні пам’яті жертв Волинської трагедії - внутрішньополітичне питання України.

«Це питання внутрішньої політики президента Януковича. Він мало зацікавлений у відвідуванні Західної України. Така ситуація найбільше привертає привертає увагу суспільних груп, які не голосують за Партію Регіонів. Янукович від такого візиту не дістав би значної вигоди, натомість міг би отримати проблеми. На мій погляд, президент Коморовський із самого початку знав, що Янукович не буде присутнім під час урочистостей», - пояснила експерт.

Загалом, на її переконання, історична дискусія про Волинську трагедію не стосується реалій українсько-польських чи українсько-європейських відносин: «Давайте будемо чесними. Те, що дійсно може перешкоджати вступу України до ЄС є відсутність реформ, дуже серйозний соціальний розкол між Східною та Західною Україною, корупція і безліч інших речей. Я думаю, потрібно зосередитися на тому, що Польща підтримує Україну на шляху до демократії, бо до демократії цій країні іще далеко. В історичних питаннях ми маємо бути відповідальнішим та політично більш зрілим партнером. Протягом 20 років ми мали шанс досягти більшого. Тому ми не маємо керуватися лише емоціями, але звернутися до геополітичних інтересів Польщі, до яких належить вступ України в ЄС».

«Потрібно вшанувати пам’ять жертв Волинської трагедії і в той же час пам’ятати, що у нас є величезний геополітичний інтерес у Західній Україні, яка є рівним чином проєвропейською та пропольською», - резюмувала Пісарська. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.