НОВИНИ

Коморовський: Націоналізм знищив українсько-польські відносини

Президент Польщі Броніслав Коморовський вважає, що націоналізм знищив українсько-польські відносини у "складний період ХХ століття, коли народам найбільше була потрібна взаємна підтримка". Про це політик сказав після поминального богослужіння в пам`ять жертв Волинської трагедії у костелі св.Петра і Павла у Луцьку.

"Прагнення свободи і суверенітету не виправдовує ані етнічних чисток, ані масових злочинів… Крайній націоналізм і шовінізм не служать народові, оскільки вони отруюють розум і серце", - сказав Коморовський.

Польський президент також говорив про необхідність вшанування пам'яті жертв тієї трагедії, зокрема і про українців як "жертв відплати".

«У спільній молитві ми повинні пам’ятати також і тих українців, які в рамках колективної відповідальності за злочини, скоєні іншими, стали жертвами воєнних злочинців на цій території протистояння», - сказав він.

Президент Польщі звернув увагу присутніх на те, що Волинська трагедія – тема не лише двох держав. "Варто пам'ятати – завжди з польсько-українських конфліктів користався хтось третій. Хтось, хто завжди зазіхав на нашу незалежність, на нашу свободу," – сказав він.

Впродовж промови Коморовський не раз закликав до примирення, яке має ґрунтуватись на правді, наголосивши, що поляки й українці повинні піднімати "тягар правди" і йти до нелегкого прощення.

Також він зазначив, що  «багато жертв ще спочиває в безіменних могилах і очікують на християнське поховання».  «Я бажаю, щоб пам’ять цього досвіду загоїлася, але загоїлась не внаслідок того, що минає час, а внаслідок того, що ми вдаємось до дій, що ми думаємо», - сказав Коморовський.

У той же час присутній на молебні  міністр закордонних справ Костянтин Грищенко згадав комуністичну ідеологію як заваду у попередні роки для відвертого діалогу про Волинську трагедію.

Грищенко наголосив, що історична правда важлива, але без політизації. "Як вияв примирення, знак готовності будувати разом спільноєвропейське майбутнє, сьогодні ми схиляємо голови у пам'ять про жертв братовбивчого конфлікту, підносимо за них свої молитви", - сказав Грищенко.

Читайте також: Річниця Волинської трагедії: компромісна резолюція Польщі, критика української опозиції та "пас" з боку регіоналів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.