НОВИНИ

Соціолог: українська влада швидше реагує на нецивілізовані вияви протесту

Активізація локальних протестів за певних умов може перерости у загальноукраїнський виступ проти режиму Януковича ще до президентських виборів. Про це йдеться у статті «Чи повстане Україна» у черговому числі «Українського тижня».

Автори відзначають, що нинішній протестний рух в Україні влаштовує режим Януковича.

«Влада відверто не рахується з цивілізованими формами протесту, а ось нецивілізовані, навпаки, сприймає. Простіше кажучи, на журналістів та правозахисників їй чхати, а ось коли починають палити райвідділок – тоді включається звичайна хитрість і намагаються якось вирішити проблему», – відзначає заступник директора Інституту соціології Євген Головаха.

Але, йдеться у статті, розрахунок представників державного керівництва на те, що позбавлене лідерів та кращої альтернативи суспільство так і не спроможеться на великий протест, є невиправдано само заспокійливим.

«Події початку минулого десятиліття, які увінчалися Помаранчевою революцією, свідчать, що на акцію «Україна без Кучми» у 2000–2001 роках виходило максимум 20 тис. осіб, а напередодні самої революції готовність громадян до протесту в столиці була значно нижча, ніж навіть зараз. Однак усе завершилося загальним суспільним вибухом у момент, коли з’явилося відчуття фатальної незворотності, коли владу вже не вдалося б спинити у зневазі до позиції та інтересів абсолютної більшості українців і, зокрема, мешканців столиці», - йдеться у статті.

Більше про це читайте у матеріалі Андрія Скуміна та Богдана Буткевича у № 28 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.