НОВИНИ

Amnesty International: міліція в Україні перетворилася на злочинне підприємство

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International висловлює занепокоєння через останні силові конфлікти жителів деяких населених пунктів України з правоохоронцями. Про це йдеться в офіційному прес-релізі організації.

«Остання бурхлива реакція на чергові повідомлення про міліцейське свавілля (йдеться про побиття дівчини біля Святошинського ринку – Ред.) підкреслює нагальну необхідність реакції влади на суспільну стурбованість у тому, що міліція перетворилася на своєрідне злочинне підприємство», – йдеться у повідомленні.

За словами Макса Такера, координатора кампаній Amnesty International по Україні, останній штурм вказує на недовіру громадськості у прагненні влади покінчити з міліцейським свавіллям.

В організації підкреслюють, що українці більше не готові терпіти поширених зловживань корумпованої міліції.

"Поки уряд в терміновому порядку не встановить незалежну систему для дослідження повідомлень про міліцейську злочинність, ми будемо бачити все більше людей, які беруть правосуддя у свої руки", - прогнозують в організації.

"Починаючи з 2011 року, Amnesty International закликала владу створити ефективну систему розслідування злочинів, скоєних міліціонерами, і продовжує документувати численні випадки тортур, вимагань і зловживань з боку правоохоронців. Ці злочини зазвичай залишаються безкарними, адже відповідальні за розслідування цих злочинів прокурори регулярно відмовляються висувати звинувачення проти своїх колег в міліції", - зазначили в організації.

Як повідомлялось, Amnesty International в Україні нещодавно вимагала незалежного розслідування звинувачень проти міліціонерів.

Раніше Amnesty International заявляла, що в Україні прокуратура не є дієвим органом у боротьбі зі злочинами, скоєними співробітниками міліції. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.