НОВИНИ

У Румунії міністра транспорту засудили на 5 років за корупцію

Міністра транспорту Румунії Рела Фенекіу засуджено до п'яти років ув'язнення за зловживання службовим становищем. Такий вердикт винесла Вища Касаційна палата Румунії.

"Міністра транспорту Румунії Релу Фенекіу засуджено до п'яти років ув'язнення за зловживання службовим становищем і корупцію", - зазначається у вердикті Касаційної палати.

Згідно з матеріалами слідства, через комерційну фірму, що належить сім’ї Фенекіу, закуповувалися старі трансформатори для електричних підстанцій, після чого здійснювався їх "косметичний ремонт", фарбування, і продукція продавалася різним постачальникам електроенергії за ціною нових трансформаторів.

Адвокати міністра заявили, що будуть оскаржувати вердикт Вищої касаційної палати.

Після оголошення вироку Релу Фенекіу подав прохання про відставку, а виконувати обов'язки глави Мінтрансу, за румунськими законами, тимчасово буде прем'єр-міністр Віктор Понта.

Це перший в історії сучасної Румунії вирок діючому члену уряду.

Офіційної реакції румунського уряду на вирок міністра транспорту поки не було.

Нагадаємо, наприкінці січня Верховний суд Румунії засудив колишнього прем’єр-міністра Адріяна Нестасе на два роки ув’язнення за звинуваченням у корупції. Нестасе, який був головою лівого уряду в 2000-2004 роках, визнали винним у спрямуванні суми в 1 мільйон 700 тисяч євро бюджетних коштів на власну президентську виборчу кампанію 2004 року, яку він програв.

У лютому 2012 року двох колишніх румунських міністрів, звинувачуваних у корупції, засудили до 3 років позбавлення волі.