НОВИНИ

Мер Донецька звинувачує земляків з Держказначейства у правовому нігілізмі

Державне казначейство України має нести таку ж фінансову відповідальність за свої дії, яку перед цим відомством несуть органи місцевого самоврядування. Таку думку висловив на прес-конференції 10 липня Донецький міський голова Олександр Лук'янченко.

«Казначейство, користуючись фінансовими ресурсами територіальної громади, не несе ніякої відповідальності за зволікання. Вони не фіксують точної дати фінансових зобов'язань: минає місяць, необхідно міняти документи і так далі, знову потрібно починати все з порожнього листа..», - сказав мер.

Він підкреслив, що закон повинен виконуватися всіма і всюди. «А якщо сьогодні казначейство не підписує акт звірки, що вони не виконали зобов'язання, то це вже винна не реформа, а винен нігілізм до виконання закону», - підкреслив Лук'янченко.

«Така відповідальність, як у мене перед ними, така повинна бути відповідальність перед нами з виконання зобов'язань. Що таке казначейство? Це магазин з продажу грошей, як і банк, і магазин з продажу грошових операцій. Мають бути правила гри», - додав він.

За словами мера, минулого тижня Донецьк зміг проплатити паливно-мастильні матеріали у сумі 4 мільйони гривень, забезпечивши таким чином свої комунальні підприємства.

«Але ситуація залишається складною. Найкритичніша ситуація - в управлінні капітального будівництва», - констатував  Лук'янченко.

Нагадаємо, на початку липня голова Донецької обласної ради Андрій Федорук заявив, що понад півмільярда гривень зависло по Донецькій області на рахунках Держказначейства. Неодноразово про проблеми заявляв і Донецький міський голова.

Напередодні про блокування коштів Держказначейством заявив і голова Луганської ОДА.

Загалом останнім часом влада дев’яти міст поскаржилася на блокування коштів Держказначейством. 

Івано-Франківськ  започаткував акцію мирного "вибивання" грошей з казначейства. Згодом до акції приєднались інші міста.

Водночас прем'єр-міністр Микола Азаров визнав наявність блокувань Державним казначейством коштів в низці областей України і пояснює їх складною економічною ситуацією.

Нагадаємо, Державне казначейство України очолює вихідець з Донеччини - Сергій Харченко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.