НОВИНИ

У Литві нагадали Росії про необхідність відшкодувати збитки від радянської окупації

Парламентар Литви Бенедіктас Юодка заявив, що у відносинах країни з Росією залишається питання щодо відшкодування збитків, заподіяних радянською окупацією. Про це він сказав в інтерв’ю газеті Lietuvos žinios.

Парламентар стверджує, що двосторонні відносини країн мають базуватися на взаємній повазі. 
"Литва може бути тим мостом, який допоможе поліпшити відносини Росії з Європейським союзом. З іншого боку, якщо Росія хоче мати дружні відносини з Литвою - ми відкриті для цього, але, повторюся, тільки при взаємній повазі", - зазначив  голова парламентського комітету іноземних справ.

Він також вказав, що у відносинах між країнами залишається відкритим питання щодо відшкодування збитків, заподіяних радянською окупацією
"І знову хотів би повторити,  питання відшкодування заподіяної радянською окупацією збитку залишається на порядку денному відносин з Росією", - акцентував  екс-ректор Вільнюського університету.

 Як відомо, в програмі нового лівоцентристського уряду  Литви, що приступив до роботи в кінці 2012  року, говориться, що відносинам країни з Росією потрібно "перезавантаження", а питання щодо  відшкодування збитку від окупації має вирішуватися на переговорах.

У програмі також передбачається, що "питання про відшкодування збитку від радянської окупації повинно бути реалізоване шляхом переговорів з Росією і пошуку прийнятних рішень".

У лютому Конституційний суд Литви оголосив службу в радянській армії, на яку призивали жителів республіки, незаконною. Суд визначив, що  згідно з міжнародним правом, яке було відновлене 1990 року, проти Литовської держави з 15 червня 1940 СРСР застосував свою агресію. Тому вважається, що служба громадян Литви в Радянській армії була незаконною.

Читайте також: Окупація була, окупантів немає: латвійський музей окупації відображає історичні протиріччя
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.