НОВИНИ

Регіонал пояснив процвітання бізнесу сина Януковича під час падіння економіки "впевненістю"

Народний депутат від Партії регіонів Владислав Лук’янов вважає, що бізнес-активи Олександа Януковича зростають виключно через його впевненість. Про це Лук’янов заявив у коментарі Радіо Свобода.

«Впевненість дає можливість більш позитивно оцінювати майбутнє і дозволяє інвесторам більш сміливо отримувати кредити розуміючи, що бізнес буде працювати хоча б на тому рівні, на якому розраховується, і підприємство матиме обігові кошти, щоб повернути кредити», – вважає Лук’янов.

Проте народний депутат від партії УДАР Павло Різаненко зауважив, що наразі в Україні відбувається падіння в усіх сферах економіки, окрім сільського господарства. Відтак, щоб у таких умовах бути успішним бізнесменом, потрібно бути «генієм, або ж сином президента».

«Всі сфери падають, тільки сільське господарство показує зростання. І «МАКО Холдинг» сільського господарства особливо не має, то потрібно бути супер генієм, або потрібно бути просто сином президента. Я не вважаю, що це його досягнення. Це та система, яка у нас є, коли бізнесом без прикриття адмінресурсу, правоохоронних органів, прокуратури та судів нормально займатися неможливо», , – наголосив Різаненко.

ВЖодна компанія не може так швидко зростати під час падіння економіки, вважає старший консультант Київської школи економіки Володимир Дубровський. Тож якби таке сталося у європейській країні, це могло б призвести до імпічменту президента.

«Для всіх очевидно, що це пов’язано з тим, що це не просто якийсь Олександр Янукович, а це Олександр Янукович, який син Віктора Януковича. У будь-якій цивілізованій країні цій фірмі потрібно було б це дуже ретельно спростовувати. Це стало б предметом розслідування і, зрештою, привело б президента до імпічменту. Не може фірма у ситуації, коли економіка падає, так швидко зростати без всяких на те поважних причин», - пояснив експерт.

Як повідомлялось, згідно з інформацією комбінованої фінансової звітності за 2012, група "МАКО", яка контролюється старшим сином Віктора Януковича Олександром, минулого року збільшила розмір чистих активів майже вдвічі. Активи компанії склали 970 млн  грн. 2011 року вони становили 505,5 мільйонів.

Нагадаємо, 2012 рік приватне акціонерне товариство "МАКО" закінчило з чистим прибутком 197 млн грн.

Сам Олександр Янукович задекларував 579 млн 232 тис 200 грн доходів, отриманих 2012 року.

Нагадаємо, у березні Віктор Янукович на прес-конференції відмовився відповідати на запитання, як його син Олександр так швидко став мільярдером.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.