НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: Найближчим часом релігійна карта України не зазнає істотних змін

В Україні навряд чи спостерігатиметься активна зміна релігійних поглядів у найближчі роки. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив керівник Релігійно-інформаційної служби в Україні Тарас Антошевський, коментуючи світові тренди активного переходу від однієї конфесії до іншої

«Маю сумніви, що в Україні наразі може відбутися серйозна зміна релігійних поглядів. Звісно, на тих, хто не сильно пов’язаний зі своєю церквою, значно впливає імідж їхніх конфесій в мас-медіа, скандали, котрі виникають навколо, заполітизованість. І це їх відштовхує. Однак, я б не сказав, що цей процес - досить масштабний. Він, проте не впливає на релігійну карту України», – заявив Антошевський, додавши, що якщо певний конфлікт серйозно зачіпає релігійні переконання когось із парафіян, то вони, як правило, переходять в іншу церкву в межах однієї конфесії.

Водночас експерт зауважує, що нині спостерігається світова тенденція активної зміни релігійних поглядів.

«У світі зараз фіксується чітка тенденція, наприклад, активного відходу англіканців до католиків чи ліберальних протестантських церков до більш консервативних. До прикладу, в Америці спостерігається значне зменшення кількості протестантів. Це дуже часто пов’язано з тим, що церкви через ліберальні погляди заходять в суперечність з Біблією, а для протестантів – це дуже принципово…», – зазначив Антошевський.

За його словами, традиційно найбільш схильними до зміни конфесії є молодь.

«Молоде покоління більшою мірою перебуває в пошуках, не може задовольнитися пасивною присутністю в класичній церкві чи навпаки шукає глибшої віри. Втім, ці процеси переходу з однієї церкви в іншу - паралельні», – зазначив він.

Крім того, за його словами, українці переходять з однієї церкви в іншу у зв'язку з одруженням з особою іншої конфесії, у пошуках допомоги, через пасивність церкви тощо.

Як повідомлялося, за два роки в Україні з'явилося три тисячі нових релігійних громад і тисяча священиків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.