НОВИНИ

Азаров визнав, що Держказначейство блокує гроші

Прем'єр-міністр Микола Азаров визнає наявність блокувань Державним казначейством коштів в низці областей України і пояснює їх складною економічною ситуацією. Про це він написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Прем'єр зазначив, що ні для кого не є секретом те, що в країні достатньо складна економічна ситуація.

За його словами, на основних ринках збуту української продукції, зокрема на метал, на руду, на добрива, зменшився попит і знизилися ціни.

При цьому прем'єр зазначив, що продовжують виплачуватися великі платежі за російський газ, а також погашатися борги.

«Все це в сукупності дуже серйозно тисне на наші фінансові можливості. Тому Казначейство в першу чергу перераховує гроші на виплати пенсій, зарплат, соціальних допомог, виплати за зовнішніми та внутрішніми зобов'язаннями і потім оплачує всі інші платежі, які щодня здійснюються Казначейством. Тому по незахищених статтях іноді виникають певні затримки», – розповів Азаров.

Він зазначив, що в цих випадках акумулюються кошти і в міру накопичення здійснюються розрахунки.

«В цілому станом на 5 липня у нас немає заборгованостей по зарплаті бюджетникам, з виплати пенсій, по всіх наших соціальних зобов'язаннях. Також Україна вчасно розраховується з всіма своїми боргами, платить Росії за газ і за інші обов’язкові статті», – підкреслив Азаров.

Він додав, що уряд уважно контролює ситуацію в країні і йому часто приходять повідомлення про ті чи інші затримки з виплати зарплати, однак, як правило, це поодинокі звернення, і вони вирішуються протягом декількох днів.

«Там, де мова йде про більш складні ситуації, наприклад, про заборгованості з зарплати підприємств-банкрутів, підприємств, які не ведуть активну економічну діяльність, там у кожному конкретному випадку доводиться знаходити рішення. Рік непростий, але за всіма зобов'язаннями він нам абсолютно зрозумілий, і ніяких зривів не повинно бути», – зазначив Азаров.

За його словами, додатковим навантаженням на бюджет, стали витрати на ремонт доріг, неймовірно постраждалих минулої зими, необхідність підготовки до нового зимового сезону та інші витрати.

«Але ще раз підкреслюю, що ситуація стабільна, проблеми, які виникають, вирішуються, і ніякої невпевненості не повинно бути», – підкреслив Азаров.

Разом з тим прем'єр додав, що в цій ситуації уряд не може обіцяти занадто багато чого і повинен виконати ті завдання, які поставив перед ним президент у плані виконання соціальних ініціатив, насамперед у плані соціального захисту людей.

Читайте також: За два тижні влада дев’яти міст поскаржилася на блокування коштів Держказначейством.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.