НОВИНИ

Тимошенко відмовилась їхати в суд у справі ЄЕСУ

Екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко у письмовій заяві проситиме Київський районний суд Харкова за її відсутності розглянути клопотання захисту про закриття кримінальної справи щодо ЄЕСУ на засіданні, яке відбудеться 5 липня. Про це повідомив захисник Тимошенко Сергій Власенко.

«Позиція Юлії Володимирівни залишається абсолютно незмінною. Юлія Тимошенко дає право суду розглянути за її відсутності заяву про закриття цієї справи. Якщо я не помиляюся, ми це клопотання заявляємо 18-й раз і вимагаємо за її відсутності це клопотання розглянути. І вона дає згоду на те, щоб за її відсутності це клопотання розглянули», - сказав Власенко.

Він акцентував, що письмова заява Тимошенко дає суду право розглянути таке клопотання за її відсутності.

Він також наголосив, що справа ЄЕСУ вже закривалася і суди підтверджували законність її закриття. Власенко також  підкреслив, що представники держобвинувачення, говорячи про відсутність рішення про закриття справи ЄЕСУ, вводять суспільство в оману.

Захисник також обурився тим, що головуючий суддя Костянтин Садовський «просто зачитує з папірця те, що йому написали завчасно», та майже не реагує на те, що говорять сторони процесу.

 У той же час Державна пенітенціарна служба заявила, що екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко категорично відмовилася бути етапованою до Київського районного суду Харкова для участі у засіданні  5 липня.

У повідомленні значиться, що Тимошенко після ознайомлення з повісткою  не висловила своєї позиції стосовно готовності до етапування.

«4 липня  представники Качанівської виправної колонії звернулися до засудженої з проханням уточнити свою позицію щодо можливості її вивезення для участі у судовому засіданні. У відповідь засуджена подала письмову заяву, в якій зазначила про свою категоричну відмову бути етапованою. Крім того Тимошенко зазначила, що «не бачить сенсу» виконувати законні вимоги суду, а також норми процесуального законодавства України», - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 5 липня о 15.00 продовжиться засідання Київського райсуду Харкова, який розглядає кримінальну справу щодо ЄЕСУ.

На попередніх засіданнях суддя Садовський залишав клопотання захисту про закриття справи ЄЕСУ без розгляду, говорячи про те, що воно «буде розглянуто на відповідній стадії процесу за присутності підсудної».

Захист наполягає, що справу щодо Тимошенко про діяльність ЄЕСУ було закрито в 2005 році законно, що підтвердив Верховний суд України.

Суд розпочав розгляд справи ЄЕСУ 19 квітня 2012 року. Тимошенко «обвинувачують в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн грн, розкраданні та замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн грн податку на додану вартість, службовій підробці та в ухиленні від сплати 681 тис. грн прибуткового податку».

На жодному засіданні Тимошенко, яка з 9 травня 2012-го перебуває на лікуванні у харківській лікарні, не була

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.