НОВИНИ

Виконавець "блатного" шансону став народним артистом за підписом регіоналів

Прохання про присудження звання народного артиста України виконавцю шансону Олегу Гаврилюку підписали 13 народних депутатів від Партії регіонів.

Про це повідомляє газета «Коммерасть-Украина», публікуючи відповідний документ.

Серед підписантів - Ян Табачник, Сергій Тігіпко, Віталій Журавський, Нестор Шуфрич, Ельбрус Тедеєв, Вадим Колесніченко, Володимир Олійник, Таїсія Повалій, Микола Сорока, Микола Демянко, Тетяна Бахтеєва, Володимир Демішкан та Володимир Мисик. Крім того, прохання про присвоєння звання було підписано головою Київської міської держадміністрації Олександром Поповим та першим заступником міністра культури Тимофієм Коханом, що запропонував зробити це "як виняток".

У зверненні народні депутати найбільш знаковими назвали нову роботу виконавця "Спасибо МВД!", гімн пенітенціарної служби, а також цикл духовних пісень. З нагородного листа випливає, що, крім пісень, що увійшли до семи авторських альбомів, серед яких "Откровение", "ПроХХХодимец", "100 процентов", Гаврилюк також видав п'ять збірок віршів. Зокрема, "2-е Я", "Дыхание плоти", "Бесстыжие стихи", більшу частину яких становлять твори, що містять ненормативну лексику: "Вы конечно не б..дь, Просто очень похожи / Не хочу оскорблять, Но читаю по роже / Вашу б....кую суть, Вашу сучью натуру".

Опитані підписанти заявили, що не були ініціаторами звернення і не дуже добре знайомі з творчістю Гаврилюка.

«Нагадайте мені, будь ласка, хто такий Олег Гаврилюк?" - перепитав Тедеєв.

"Я не був ініціатором цього прохання. До мене підійшли і запитали, чи можу я підписати колективне звернення. Я колись чув кілька його пісень, вони у мене відклалися в голові, я і підписав", - сказав Колесніченко.

Олійник послухав пару дисків виконавця шансону і навіть отримав від нього особисте запрошення на концерт, на який, проте, не пішов.

"Мені сьогодні показали його вірші, це ганебна річ, я б їх не слухав і не читав. Хоча, відверто кажучи, і у класиків не все було гладко в цьому відношенні", - зізнався Олійник.

Крім того, він уточнив, що, як правило, ініціатором прохання є перший підписався народний депутат, яким у даному випадку є Ян Табачник. Однак той від коментарів відмовився.

Член комітету з питань культури і духовності Володимир Яворівський ("Батьківщина") вважає, що це присудження говорить про низький рівень культури та освіти українських чиновників: "Ці вірші - просто знущання над самим званням! Я б на місці народних артистів відмовився від цього звання і поклав його перед носом тих, хто це звання (Олегу Гаврилюку. – Ред.) присудив". Крім того, Яворівський запевнив, що після парламентських канікул подасть проект закону про скасування почесних звань артистів.

У свою чергу народна артистка України Ніна Матвієнко подібним випадком не здивована: "Таких «блатних» співаків, яким дають звання народних, ставатиме більше. Який покровитель - такий і протеже!"

Як відомо, Віктор Янукович присвоїв звання «Народного артиста України» Олегу Гаврилюку до Дня Конституції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.