НОВИНИ

Рибака звинувачують у порушенні Конституції за вказівкою з Банкової

Народний депутат від УДАРу Ірина Геращенко заявляє, що рішення суду про позбавлення мандатів депутатів Олександра Домбровського та Павла Балоги порушує Конституцію, і написане в адміністрації президента. Про це вона заявила з трибуни Ради.

"Пане Рибак, ви зверталися до судів, а треба було звернутися до президента, бо ту ганьбу, яку приймали суди, писали на Банковій і тільки там приймалися рішення для того, щоб забрати мандати у двох наших колег", - наголосила Геращенко.

"Пане Рибак, ви порушили Конституцію, тому що стаття 81 дає виключно 5 випадків, коли можна позбавити депутата мандата. Ці п'ять випадків не підпадають ані під випадок з Домбровським, ані під випадок з Балогою. Це є пряме порушення Конституції, до якого вдається спікер", - наголосила Геращенко.

"У більшості немає 226 голосів, і це, незалежні депутати, для вас сигнал, голосуйте як потрібно цій більшості – за векселі, всі лобістські закони, інакше завтра черговий суд якоїсь районної інстанції забере у вас мандат, який вам видали мільйони українців", - наголосила вона.

"Якщо ми говоримо про те, що тут змінюється волевиявлення виборців, то хай суд тоді полишить мандатів тих зрадників і тушок, які порушили волевиявлення виборців, коли вони взяли мільйони і змінили свої політичні уподобання", - наголосила Геращенко.

У свою чергу мажоритарник Петро Порошенко також заявив, що позбавлення депутатів мандатів порушує Конституцію.

"Знайдіть мені, будь ласка, в повноваженнях Верховної Ради право відкривати картки депутатів. Знайдіть в переліку повноважень голови ВР право відправляти до дому трудові книжки депутатів" – обурився Порошенко.

"Чи розуміє на сьогодні як більшість так і опозиція, що це відкривається ящик Пандори, коли кожного з 225 депутатів мажоритарників завтра за добу рішенням суду буде позбавлено мандату і знищений парламентаризм", - додав він.

Нагадаємо, 3 липня голова Верховної ради Володимир Рибак доручив анулювати депутатські картки депутатів Павла Балоги та Олександра Домбровського.

11 червня Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав голову Верховної Ради Володимира Рибака вилучити посвідчення у народних депутатів Домбровського і Балоги.

Як відомо, 8 лютого Вищий адмінсуд ухвалив рішення позбавити депутатських повноважень двох народних депутатів - позафракційного Домбровського, обраного у Вінницькому окрузі №11 та Павла Балогу, обраного в окрузі №71 на Закарпатті.

Цим самим рішенням суд зобов’язав ЦВК провести повторні вибори на цих двох округах.

Автором позовів є колишній депутат від опозиції Юрій Кармазін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.