НОВИНИ

Кардинал Гузар розповів, що за Януковича відновились спроби вербовки священників у сексоти

Колишній голова Української греко-католицької церкви, кардинал Любомир Гузар вказує на відсутність діалогу між владою й церквами. Про це 10 лютого він сказав на прес-конференції.

«Повинен початися між владою й церквами серйозний діалог. Влада не хоче з нами говорити, не було ще до сьогодні за цілий рік зустрічі ні з президентом, ні з іншими представниками влади серйозної, де б можна було це обговорити», - сказав екс-голова УГКЦ.

Гузар зазначив, що позитивно сприймає той факт, що Президент Віктор Янукович є віруючим і парафіянином однієї церкви, яку регулярно відвідує.

Водночас, на його думку, ситуація, коли одна із церков починає одержувати преференції від влади, є небезпечною.

«Те, що сьогодні Українська православна церква одержує певні привілеї, це не є, звичайно, проявом дуже гарячої любові з боку уряду, або держави, або влади, це дуже небезпечна річ для церкви», - сказав він.

Гузар зазначив, що в той час як Українська православна церква Київського патріархату заявляє про спроби переманити її священиків, УГКЦ зіштовхується зі своїми проблемами, які, зокрема, виражаються в спробах правоохоронних органів зацікавити священиків співробітничати з ними.

Кардинал висловив думку, що така ситуація небезпечна, однак не нова, оскільки такі спроби були й раніше.

Він також висловив надію, що влада не буде повторювати помилки столітньої давнини й намагатися встановити контроль над церквою.

Як повідомлялось, у своєму поздоровленні українцям з Різдвом Христовим Янукович згадав про православних, але не згадав про греко-католиків, які святкують його в той само день.

Раніше патріарх УПЦ (КП) Філарет заявив про намір влади ліквідувати цю церкву до червня.

У грудні 2010 року синод УПЦ (КП) направив Януковичу відкритий лист, у якому звинуватив владу у втручанні у свої внутрішні справи на користь УПЦ (МП).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги