НОВИНИ

В Тернополі суд скасував заборону радянської символіки

Суд скасував рішення Тернопільської міськради про заборону розміщення радянської символіки, а також про визнання роботи правоохоронних органів 9 травня незадовільною. Відповідне рішення, на підставі звернення прокуратури, 27 червня ухвалив Тернопільський окружний адміністративний суд, повідомили в прес-службі обласної прокуратури.

Загалом прокуратура Тернополя оскаржувала чотири рішення і всі оскаржувані акти органу місцевого самоврядування судом визнано протиправними та скасовано.

Зокрема, скасовано рішення міської ради № 6/7/138 від 08.04.2011 року «Про заборону розміщення радянської символіки на державних установах та комунальних підприємствах» та рішення № 6/п32/1 від 09.05.2013 року «Про заборону розміщення радянської та нацистської символіки в м.Тернополі». В постанові суду вказано, що зазначені розпорядження та рішення сесії міської ради суперечать вимогам Конституції України, Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та прийняті з перевищенням наданих органу місцевого самоврядування повноважень.

Також постановою суду визнано протиправним п.п. 2, 6 рішення 34 сесії Тернопільської міської ради шостого скликання №6/34/50 від 06.06.2013 року «Про інформацію начальника Тернопільського міського відділу УМВСУ в Тернопільській області і прокурора міста Тернополя про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території міста Тернополя, дії правоохоронних органів 9 травня 2013 року в Старому парку міста Тернополя», в частині оцінки роботи правоохоронних органів та вчинення впливу на їхню діяльність. Ці пункти передбачали визнати роботу правоохоронців 9 травня в парку Слави незадовільною, а також припинити фінансування міської програми «Правопорядок», спрямованої на покращення матеріальної бази міськвідділу міліції.

Раніше Тернопільський окружний адміністративний суд за позовом прокурора міста Тернополя Віталія Сідорова призупинив дію рішення міськради від 2011 року, яким у місті заборонено публічне використання радянської символіки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.