НОВИНИ

  ▪   Наталя Дмитрук

Найдовший шлях до ЄС пройшли Болгарія та Румунія, найкоротший – Словенія та Хорватія

Серед країн колишнього соціалістичного табору Болгарії та Румунії знадобилося 12 років для вступу в Євросоюз, тоді як Словенії та Хорватії - 8 років.

Болгарія та Румунія чекали на членство в ЄС аж 12 років. Вони подали заявки 1995 року, а отримали членство в ЄС – 2007. Головними проблемами, які гальмували вступ цих країн до Євросоюзу, стали корупція в органах влади та відсутність реформи правосуддя. Особливою проблемою Болгарії також була організована злочинність. 

Трохи коротший шлях до ЄС пройшли Угорщина і Польща. Заявку на вступ вони подали 1994 року, а отримали членство через 10 років – 1 травня 2004 року.

П’яти країнам, а саме: Естонії, Латвії, Литві, Словаччині і Чехії знадобилося на вступ до ЄС 9 років. Заявки вони подали 1995 року, а членство в ЄС отримали також 1 травня 2004 року.

Водночас, Словенії та Хорватії для євроінтеграції знадобилося всього 8 років. Зокрема, Словенія подала заявку на вступ до ЄС 1996 року і отримала членство у травні 2004 року. Хорватія подала заявку 2005 року, стала і стала членом Євросоюзу 1 липня 2013 року.      

Кандидатами членства в ЄС залишаються Македонія, Чорногорія і Сербія. Македонія подала заявку 2005 року. 17 грудня 2010 року ЄС надав офіційний статус кандидата на вступ до спільноти Чорногорії. 28 червня 2013 року Рада Євросоюзу вирішила почати переговори зі Сербією про приєднання країни до ЄС.

Розцінюються ЄС як потенційні кандидати, які ще не подали заявку на членство, також Боснія і Герцеговина та Косово.

Отримання статусу повноцінного члена ЄС, перше задекларована Україною за президентства Віктора Ющенка на початку 2005 року. 

У листопаді очікується підписання між Україною та Євросоюзом Угоди про асоціацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.