НОВИНИ

Франція вимагає від США пояснень щодо стеження за офісами ЄС

Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус в неділю зажадав від США пояснень з приводу повідомлень у ЗМІ про те, що американське Агентство національної безпеки (АНБ) прослуховувало офіси Європейського союзу у Вашингтоні і Нью-Йорку, повідомляє Agence France-Presse.

"Франція сьогодні попросила американську влада представити роз'яснення стосовно повідомлень у виданні Spiegel про те, що АНБ шпигувало за інститутами Європейського Союзу. Ми очікуємо від американської сторони відповіді як можна швидше", - йдеться в заяві Фабіуса.

Він також відзначив, що якщо інформація підтвердиться, то це буде абсолютно неприпустимою дією для американської спецслужби.

Раніше з аналогічною вимогою виступила міністр юстиції Німеччини Сабіна Лойтхойссер-Шнарренбергер.

Нагадаємо, на цьому тижні німецьке видання Spiegel повідомило, що АНБ прослуховувало представництва Європейського союзу в Вашингтоні і Нью-Йорку і зламувало їх комп'ютерні мережі. Видання посилається на  секретний документ АНБ,  що знаходиться в розпорядженні екс-співробітника ЦРУ Едварда Сноудена.

Документ АНБ, датований 2010 роком, дозволяє зрозуміти, як спецслужба вела стеження за працівниками представництва Європейського союзу в Вашингтоні і в Нью-Йорку.

Також видання зазначало, що дана інформація дає підставу припустити, що саме АНБ стоїть за прослуховуванням телефонних ліній в штаб-квартирі Європейської ради і Ради ЄС у Брюсселі. За даними Spiegel, європейські фахівці з безпеки встановили, що атаки на телефонні лінії ЄС виходили з брюссельського району, де розташована штаб-квартира НАТО, в якій також працювали фахівці АНБ.

Як відомо, 30-річний аналітик американської розвідки Едвард Сноуден втік з Гавайських островів в Гонконг у травні, незадовго до появи в пресі викривальних статей про секретні операції американських спецслужб і стеження в інтернеті.

З матеріалів, які він передав ЗМІ, слідувало, що американські спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.