НОВИНИ

У Єгипті активісти зібрали більше 22 млн підписів за відставку президента

Громадські активісти зібрали підписів за відставку президента вдвічі більше, ніж він набрав на минулих виборів голосів. Про це 29 червня заявив один із організаторів акції зі збору підписів Махмуд Бадр.

Громадські активісти Єгипту зібрали більше 22 млн підписів громадян, які підтримуються відставку президента країни і проведення дострокових виборів. Це майже на 10 мільйонів більше, ніж голосів виборців, завдяки яким торік Мухаммед Мурсі став главою держави,.
''Все, режим фактично скинутий'', - заявив Бадр.

Акція "Тамарруд" (арабською "заколот"), організована декількома молодими ліберально налаштованими єгиптянами, проходила практично на всій території країни близько двох місяців.

Близько 6 тисяч волонтерів пропонували перехожим підписатися під петицією з вимогою відставки Мурсі і проведення дострокових президентських виборів.

Метою акції було набрати 15 мільйонів підписів єгиптян. Тепер активісти мають намір направити петицію ''про позбавлення президента довіри єгиптян'' до вищих судових інстанцій країни.

Апогеєм кампанії має стати проведення 30 червня - в річницю інавгурації Мурсі - ''мільйонного мітингу'' біля стін його резиденції.

Кампанію підтримала єгипетська опозиція, об'єднана в основному у Фронті національного порятунку (ФНП).

Прихильники Мурсі оголосили про збір підписів на підтримку президента. Вони заявляють, що їм вдалося зібрати понад 10 мільйонів підписів.

Як повідомлялось, 28 червня у Єгипті загинула одна людина і 166 отримали поранення в зіткненнях між опозицією і прихильниками президента Єгипту Мухаммеда Мурсі,

Нагадаємо, до цього одна людина загинула, 237 отримали поранення у масових зіткненнях між прихильниками і супротивниками президента Мухаммеда Мурсі в місті Ель-Мансура, розташованому на північ від єгипетської столиці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.